GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2019 10:41   Güncelleme : 25-03-2019 10:41

Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu

ERDEMLİ’NİN ÇALIŞKAN BAŞKANI MÜKERREM TOLLU Erdemli halkı her zaman en doğru kararı vermiştir. 2009 yılında göreve getirdiği ve emaneti teslim ettiği Mükerrem Tollu kendisine olan güveni boşa çıkarmamış görevde olduğu 10 yıl boyunca, izinin olmadığı hiçbir mahalle kalmamıştır.

Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu

Erdemli’nin her tarafına onlarca çocuk parkı, spor sahaları, her beldeye düğün salonu, kapalı Pazar yerleri, yüzlerce araç alarak Erdemli’nin hizmetine sunmuştur. 
Yaptığı projelerle Erdemli’ye hizmet için ekibiyle canla başla çalışmıştır.
Tüm Türkiye’ye örnek olan ve bir insanlık projesi adıyla anılan Limon Çiçeği ile Erdemli’de her insana dokunmuş, kadınlara yönelik projelerle hem psikolojik olarak kadınların yanında olmuş, hem spor salonları ile onların sağlıklı ve kaliteli yaşamlarına hizmet etmiştir.
Cami temizlik ekibini kurarak ibadethanelerimizin hem temizliğini, hem de eksikliklerini gidermiştir.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın öğrenim gördükleri okulların bahçe düzenlemesi, boyasını yapmış, spor aletleri yerleştirmiş ve eksikliklerini gidermiştir.
Erdemli’de bir çok ilke imza atan Çalışkan Başkan Tollu, ilk kültür merkezini, ilk yüzme havuzunu, ilk yörük müzesini, tenis kortunu, ilk okçuluk sahasını, İlk uçurtma şenliği, ilk kar şenliği yapmış, gerçekleştireceği projelerle bu ilkleri devam ettireceği sözünü veriyor.
Erdemli’nin her mahallesini sıcak asfalt ve parke ile tanıştırmış, Erdemli halkının hakettiği hizmeti almasını sağlamıştır.
Benim şahit olduğum bir gününde sabahın erken saatlerinde başlayan ve gecenin geç saatlerine kadar sahilinden Torosların zirvesine hemşerilerinin hizmetine koşan, cenazelerinde, düğünlerinde onların duygularını paylaşan, gönlünde ve aklında hep Erdemli olan çalışkan başkan Mükerrem Tollu.
Erdemli ve Erdemli’linin bulunduğu her yerde hizmette ben varım, ben Erdemli’nin hizmetkarıyım diyen Başkan Tollu, ilçenin tanıtımına çok önem vermiş, turizmden gereken payı alması için gerek Turizm ile ilgili fuarlara katılarak, gerekse Erdemli limonunun tanınması ve daha para etmesine katkı sunmak için Limonata Festivali yapmış, İstanbul, Ankara ve İzmir’de limon dağıtımı yapmıştır.
Belediyede bulunan ekibiyle birlikte gece gündüz, demeden fedakarca hizmet eden Başkan Tollu Hükümetle ayrı partilerde olmasına rağmen on yıl boyunca yüzlerce eser bırakarak kendisini ispatlamıştır. 
Şimdi Cumhur İttifakı adayı olarak bu seçimlere giren ve Hükümetinde desteğiyle Çalışkan Başkan Mükerrem Tollu’nun Erdemli’nin her yönüyle kalkınması ve hizmete doyması adına çok büyük işler yapacağına inanıyorum.
Erdemli halkı 31 Martta yine üzerine düşeni yapacak ve bu Tarihi fırsatı, yani Hükümetle Belediyeyi birleştirecek, Mükerrem Tollu’yu başkan seçecek.