EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-03-2019 21:09   Güncelleme : 22-03-2019 21:16

Başkan Tollu: “Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışma Başlattık”

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Hacıalanı Mahallesindeki FIMAR Mermer Ocağını ziyaret ederek, etti. Firma yetkilileri ve çalışanlarla bir araya geldi.

Başkan Tollu: “Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışma Başlattık”

21. Yüzyılda ülkenin kalkınması adına altın çağın yaşayacağını vurgulayan başkan Tuna, ziyaret esnasında yeni projeleri hakkında da bilgi verdi.

Erdemli Ekonomisine FİMAR Mermer Ocağının katkısının büyük olduğunu belirten başkan Tollu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan öncülüğünde, MHP ile AK Parti İlçe yöneticilerinin Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalara başladıkları müjdesini verdi.

Tollu "Erdemli'ye Organize Sanayi Bölgesi yapılması için Batı Sandal Mahallesinde yerin tahsisini yaptık, 1/5000 lik plana işlenmesi için şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesinde, inşallah seçimden sonra bu konuya hız verip biran önce Erdemli Organize Sanayi Bölgesinin yapılmasını sağlayacağız" dedi.

Toplumumuzun daha müreffeh günlere ulaşabilmesi için her bir ferdimizin çalışması gerekiyor diyen Tollu, ‘’Sizler, rızkınızı helal yoldan kazanarak bunu gerçekleştiriyorsunuz. Ülkemize karşı, hepimizin sorumluluğu var. Yaptığınız iş çok değerli çünkü hem ailenize hem de ülke ekonomisine katkı sunuyorsunuz. Cari açık olarak tanımlanan ekonomi hareketine karşı ciddi bir katkınız var. Büyük Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine, bu çabalarınız sayesinde ulaşacağız. Bunu yaparken ise en önemli öncelik, birliğimizin daim olması. Değerli liderlerimiz bu birlik için Cumhur İttifakını kurdu. Bu ruh ülkenin hayrınadır. Geleceğin Türkiye’sini inşa ederken en önemli unsur budur. Çalışacağız, üreteceğiz, müreffeh yarınlara ulaşacağız birlikte ulaşacağız bunun başka yolu yok” diye konuştu.

FİMAR yetkilileri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek başkan Tollu ’ya başarılar diledi.