GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2019 21:01   Güncelleme : 22-03-2019 21:01

Alata Mahallesine Beton Asfalt Modeli

Erdemli Belediyesi sıcak asfaltın maliyetli bir çalışma olmasından dolayı Alata Mahallesini beton kaplama yol modeli ile tanıştırdı. Dünya’da teknoloji konusunda yaşanan gelişmeleri takip ederek yeni hizmetler üreten Erdemli Belediyesi, İlçenin farklı iklim koşullarına sahip noktalarında denenen modelden, başarılı sonuçlar alınması üzerine Erdemli’nin farklı noktalarında da uygulanmaya geçti.

Alata Mahallesine Beton Asfalt Modeli

Son dönemlerde rağbet gören beton yol çalışmaları, ilçenin bazı noktalarında yapılan denemelerden sonra Alata Mahallesinde de uygulanmaya başlandı.

Yıllardır ülke genelinde yaygın olarak kullanılan ve iklim karşısında dayanıksız olan asfalt kaplama yol modelinin, sosyal yaşam alanları üzerindeki olumsuzluklarına neden olmasından dolayı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yollarda sıcak asfalt dökümü anlayışını değiştirdiklerini belirtti.

Belediye olarak çağın getirdikleri karşısında teknolojiyi takip ettiklerini vurgulayan Başkan Mükerrem Tollu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Asfalt kaplama modeli, ülkemizin birçok kurumunda uzun süredir kullanılan bir uygulamadır. Son dönemlerde Dünya’da yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucu ve kullanılan ürünün iklim şartlarında kısa sürede deforme olması, bizleri farklı arayışlar içerisine itti. Bu kapsamda ilçemizin birçok noktasında denemesini yaptığımız beton kaplama yol modeli,  olumlu sonuçlar vermesiyle tercihimiz bu yönde oldu. Hem kalıcılığı sağlamak hem de maliyeti düşürmek adına, bu modeli kullanmaya karar verdik.  Erdemli’nin birçok noktasında uygulamaya başladığımız modeli, yaygınlaştırarak gelecek süreçte tüm ilçemizde kullanacağız.” Dedi.

AdminAdmin