GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2019 20:39   Güncelleme : 22-03-2019 20:39

Elvanlı Böyle Kalabalık Görmedi

Elvanlı Mahallesi sakinleri Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu ve beraberindeki heyet ile Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında buluştu.Tarihinin en büyük buluşmasına tanıklık eden Elvanlı da Cumhur İttifakı ekibini muhteşem kalabalık karşıladı.

Elvanlı Böyle Kalabalık Görmedi

Cumhur İttifakı seçim koordinasyon merkezinin açılışına, AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve teşkilatları ile meclis üyesi adayları ve partililer katıldı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin, yerel seçimlere birlikte girme kararı almasının ardından Erdemli’de ortak aday gösterdi. Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, seçim koordinasyon merkezinin açılışını AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, MHP ve AK Parti İl ve İlçe yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdi.

Açılışta konuşma yapan Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, “Dün olduğu gibi bugünde dualarınız, destekleriniz için bu ittifaka verdiğiniz gönül için Allah sizlerden razı olsun. Allah büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin, Allah devletimize zeval vermesin. Olay öyle basit bir mesele değil. 15 Temmuz melül darbe girişiminde bunu gördük. Bu yüzden beka sorunu yok diyenlerin, zekâ sorunu var. Bugün birlik günüdür, beraberlik günüdür. Eğer biz birbirimize sahip çıkmazsak ezanımızı ıslıklayanlar, yuhalayanlar sevinecek’’ dedi.

Biz de, trenden inen bir daha trene binemez diyen Yılmaz, ‘’Bizim adayımız Erdemli’de Mükerrem Tollu, Büyükşehir’de Hamit Tuna’dır. Bir olalım, beraber olalım, iri olalım, diri olalım inşallah’’ şeklinde konuştu.

Elvanlı Mahallesinde tarihte görülmedik kalabalıkla karşılanan Cumhur İttifakı Adayı Tollu ise şöyle konuştu:

‘’18 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in torunlarına selam olsun, Kurtuluş Savaşı’nda top mermisi zarar görmesin diye çocuğunun örtüsünü top mermisi üzerine seren annelerimize selam olsun. Bu ülkenin Türk ve Müslüman yurdu olarak kalması için mücadele eden Erdemlimizin, Elvanlımızın insanlarına selam olsun. Erdemlimizi nakış nakış işlemeye, Erdemlimizde 31 Mart’ta tarih yazmaya var mıyız? İşte siz değerli kardeşlerimize karşı sorumluluklarımız çok fazla, bunun farkındayız. Sizinle bırakın aynı yolda yürümeyi, gözümü kırpmadan ölüme gitmeye razıyım, ölümden korkan namert olsun. Ben ömrüm boyunca dik durdum. Ne makam uğruna, ne dünyalık ikbal uğruna inanmadığım hiçbir şeyi yapmadım. Biz sadece ve sadece Cenabı Hakkın önünde birde sadece ve sadece hizmetkârı olmaktan gurur duyduğum, siz saygı değer gönüldaşlarımızın önünde eğiliriz. Tek amacımız bu aziz millete hizmet etmek. Biz Erdemlimizin, Elvanlımızın taşını da, toprağını da seviyoruz. Hakkari ’den gelenler de, Diyarbakır’dan gelenler de, Balkanlardan gelenler de bizim kardeşimiz. Hülasa bu kentte doğan, bu kentte doyan, bu kentte hayatını idame ettiren, bayrağın birliğine inanan, bütünlüğüne inanan, bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan herkes bizim öz kardeşimiz. Bu kardeşlik kıyamete kadar sürecek inşallah. İnsanları ayrıştırırsanız bu memlekete ihanet edersiniz, biz bu memleketi ve ülkemizi seviyoruz.”