GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2019 21:52   Güncelleme : 21-03-2019 21:52

Başkan Tollu, “Eğitim, Fiziki Eserlerden Daha Önemli”

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi yöneticilerini ziyaret etti.

Başkan Tollu, “Eğitim, Fiziki Eserlerden Daha Önemli”

Ayaş Antik Tiyatro Festivali, Kızkalesi Film Günleri, Kitap Şenliği, Kariyer Günleri gibi projelerle, yediden yetmişe her insanın sosyal alanlarda ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirten Tollu, gerçekleştirilen hizmetler ile vatandaşların düşüncelerinin örtüşmesinin önemli olduğunu söyledi.

Tollu, kamu kaynaklarının doğru kullanılması gerektiğini vurgulayan Tollu, “Eğitimin ehemmiyetini sizlere anlatmamız doğru değil ama şunu biliyoruz ki eğitim, fiziki eserler yapmaktan daha önemli. Bilgi sahibi olduğumuz belediyecilik, el yordamıyla yapılamaz. Tecrübemiz ve ekibimiz ile bunu 10 yıldır en iyi şekilde başardık. Bizlerin dikkatinden kaçan konular varsa bunları dışardan bir gözle görmek adına da, ilçemizin tüm meslek guruplarından üyelere sahip, Kent Meclisimizi oluşturduk. Çünkü vatandaşımızın ne düşündüğü ve bu düşüncelerle hizmetlerimizin örtüşüp örtüşmediği, kamu kaynaklarının doğru kullanılması açısından oldukça önemli. Cumhur İttifakını da Erdemlimiz için gençlerimiz için önemsiyoruz. İlçemizde, teknik açıdan büyük problemler kalmadı. Bizde artık yatırımlarımızı, özellikle gençlerimizin istihdamına yönelik projelere yönlendireceğiz. Şu ana kadar yaptıklarımızdan daha iyisini yapmak için huzurlarınızdayız. Bu anlamda düşünceleriniz, tavassutlarınız bizim için çok önemli. Sizin fikirleriniz, bizlere anayasal ödev niteliğinde” dedi.

Ziyaretten oldukça memnun olan okul yöneticileri Tollu ’ya, eğitime verdiği desteklerden ve okullara yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.