KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-03-2019 20:43   Güncelleme : 21-03-2019 20:43

Bu Sergi Görülmeye Değer

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü ile Erdemli Huzurevi Müdürlüğü ‘’Yaşlılar haftası’’ etkinliği kapsamında ortaklaşa el sanatları sergisi açıldı.

Bu Sergi Görülmeye Değer

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Huzurevi sakinlerine çeşitli hediyeler verirken Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı da karanfil takdim etti.

Törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP Erdemli ilçe Başkanı Fatih Serin. Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Mersin Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Aysel Türe Gürsoy, Sağlık İl Müdürü Sinan Bahçacı, Çevre ve Şehircilik il Müdürü Ömür Özdil, Halk eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Ateş. Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldız, ilçe Başkanı Nurbaki Şahin, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sabah ile gönüllerin başkanı Mehmet Ali Şavk katılarak açılış kurdelesini birlikte kesti.

Açılış konuşmasını yapan Erdemli Huzurevi Müdürü Habip Altın, huzurevi ve yaşlılığın önemine dikkat çekti. Bir yaşlıya yardım ve hürmet eden gence, kendisine de hürmet edecek birileri olur hadisi şerifini anımsatan Altın, ‘’Yaşlılarımıza sahip çıkmak aynı zamanda geleceğimize sahip çıkmaktır. Yaşlılarımıza hürmet ve saygıda kusur etmeyelim. Çünkü onlar bizim yaşayan tarihimiz ve tecrübelerimizdir’’ dedi.

Huzurevi sakinlerinden Melahat Avcı ‘’İhtiyarlık’’ adlı kendi yazdığı şiirini okurken, Şehriban Uyanık ise ‘’Sessiz Gemi’’ şiirini okudu.

Konuşma ve şiir okumanın ardından Usta öğretici Emine Kurtulan ile Fadime Aşçı nezaretinde, açılan kursta yapılan Takı, Yağlıboya, Örgü, Seramik, Kağıt Bebekler, Hat, Hüsnü Hat, Tezhip, Ahşap Yakma, Alüminyum, Seramik ve Çin işleri gibi eserlerden oluşan yaklaşık 500 eserin sergisi açıldı.

Sergi açılışı sonrası yaşlılar çalınan müzikle gönüllerince oynadı.