GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2019 19:16   Güncelleme : 21-03-2019 19:27

Miniklerden Sevgi ve Kardeşlik Fidanlığı

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, dünya ormancılık haftası etkinlikleri kapsamında Kayacı Vadisine bin adet harnup ve kızılçam fidanı dikildi. Çiriş İlkokulu ve bazı özel okulların katıldığı fidan dikim etkinliği öncesi kayacı Vadisinde öğrencilerle yürüyüş gerçekleştirildi.

Miniklerden Sevgi ve Kardeşlik Fidanlığı

Jandarma kuvvetlerinin de katıldığı yürüyüş ve fidan dikim etkinliğinde minik öğrenciler, arıcıların kullandığı alana harnup daha önce yanan bölgeye ise kızılçam fidanı dikerek sevgi ve kardeşlik ormanı oluşturuldu.

Fidan dikim ve doğa yürüyüşü etkinliği ile ilgi bilgi veren Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, dünya ormancılık haftası kutlamaları kapsamında öğrenciler ile Kayacı vadisinde yürüyüş, Kayacı Mahallesi arılık bölgesinde ise harnup ve kızılçam fidanı dikimi yaptıklarını söyledi.

Ağaç yaş iken eğilir atasözünü hatırlatan Çelik, ‘’Çocuklarımıza orman ve doğa sevgisini küçük yaşta öğretmeliyiz. Kayacı Vadisinde çocuklarımızın ellerinde bayrakla yaptıkları yürüyüş gelecek adına bizlere umut verdi. Onların heyecanları bizleri yüreklendirdi. Yürüyüş sonu öğrencilerimize Erdemli Belediyesi ikram aracında çorba ikramı yapıldı, işletme personellerimiz de kumanya dağıtımı yaptı. Çocuklarımızın fidan dikim ve doğa yürüyüşüne öğrencileri ile katılan okul yöneticilerine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Öğrencilerden Tuğçe Serin, diktikleri fidanın kendileri ile birlikte büyüyeceğini belirterek, ‘’Arkadaşlarımla birlikte fidan dikerken çok eğlendik. Ne güzel diktiğimiz fidanlarla biz aynı zamanda büyüyeceğiz. Herkesi de fidan dikmeye çağırıyorum’’ dedi.

Çiriş İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Güzel ile Pınar Cücük öğretmenleri önderliğinde aileleri ile birlikte fidan dikmeleri dikkatlerden kaçmazken Erdemli TEMA Temsilciliği üyeleri de fidan dikim etkinliğine katıldı.