GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2019 21:51   Güncelleme : 19-03-2019 22:02

Şehit ve Gaziler Adına Fidan Dikildi

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Karahıdırlı Mahallesi Deliali Mevkisindeki “Şehit ve Gaziler Ormanlığı’’nda fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikimi öncesi şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı dualar okundu.

Şehit ve Gaziler Adına Fidan Dikildi

Fidan dikim töreninde Erdemli Ziraat Odası Başkanlığı öğrencilere bayrak dağıtarak fidanlığın gelin tarlasına dönmesini sağladı.

Fidan dikim töreninde konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Çanakkale’de ve vatan savunması için şehit düşenler ile gazilerin ruhlarının şad olması için bu fidanların toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Geçen yıl oluşturulan Şehitler ve Gaziler Ormanlığına bu yıl da 500 sedir fidanı dikileceği belirten Kula, yeni fidanları şehit yakınları ve gaziler tarafından dikileceğini kaydetti.

Her fidan dikiminde gaziler ile şehit yakınlarının yanında ikişer öğrencinin bulunması ayrı bir anlam kazanıyor diyen Kula, fidan dikim etkinliğine katılan herkese teşekkür etti. Erdemli belediyesi de fidan dikim etkinliğine katılan konuklara çorba ikramında bulundu.

Fidan dikim etkinliğine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, daire amirleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.