GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2019 18:50   Güncelleme : 18-03-2019 18:50

Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 104’üncü gününde iki ayrı program düzenlendi. İlk program, Dr. Devlet Bahçeli Meydanında Atatürk Anıtına Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile Erdemli Belediyesi Başkanı Mükerrem Tollu tarafından çelenk konuldu. İkinci program ise Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesinin hazırladığı program Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı

Törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, gaziler, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erdemli Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Çavuş Aydın Demir yaptı.

Demir konuşmasında, Çanakkale’nin şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birisi olduğunu söyledi. Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazdırılan Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz diyen Demir şöyle konuştu:

‘’Bugün Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler Günü olarak ta kutladığımız bu anlamlı zafer gününde kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimiz olmak üzere başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz.’’

İKİNCİ TÖREN İSE

Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki programı Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürlüğü düzenledi. Edebiyat öğretmeni Hüsrev Çiftçi’nin sunumu ve Müzik Öğretmeni Burçin Erol yönetiminde Çanakkale ile ilgili kahramanlık türküleri söylendi, gölge oyunu ile Çanakkale destanı canlandırıldı. Okul öğretmenlerinden İsmail Kara ise günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Öğrencilerin gösterileri ayakta alkışlandı. Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban ile öğretmen ve öğrencilere ilçe kaymakamı Avni Kula teşekkür etti.