SPOR
Giriş Tarihi : 11-03-2019 21:47   Güncelleme : 12-03-2019 16:46

Erdemli’ye Yeni Futbol Sahası Müjdesi

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, geleceğimiz gençlerimizin madde bağımlılığı başta olmak üzere birçok kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için spor yapmalarına için imkân tanıdıklarını söyleyerek, yeni bir futbol sahası müjdesi verdi.

Erdemli’ye Yeni Futbol Sahası Müjdesi

Başkan Tollu, uzun süredir sıkıntısı çekilen yeni stat konusuna da değinerek ‘’Erdemlimize yakışan gelecek yıllarda da ihtiyaçları karşılayacak stat yapacağız. Gençlerimiz spor yapmak istiyor ancak mevcut statlar yetmiyor. Tesisler ne kadar çoğalırsa o derece sporcu çocuklarımız da çoğalır bu imkanı onlara ve ilçe gençliğine sunacağız’’ dedi.

Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını vurgulayan Tollu, sporun her türlüsüne desteğimiz sürecek diyerek,  ‘Futbol, Hentbol, Taekwondo, Wushu, Muay Thai, Okçuluk, Basketbol, Güreş ve diğer dallarda toplam 761 lisanslı sporcuya ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Erdemli Belediyesinin sadece çocuk ve gençleri değil aynı zamanda kadınları da spor yapmaya yönlendirdiğini ve bunda da başarılı olduğunu vurgulayan Tollu, ‘’Erdemli’de spora ve sporcuya kıymet vermekteyiz. Biz değer verip destek verdikçe çocuklarımız son günlerde Taekwondo, Muay Thai ve Wushu gibi spor dallarında Türkiye derecesi alarak milli takımlara giren evlatlarımıza da kucak açmaktayız. Öyle ki belediyemiz spor dallarından olan basketbol da bu yıl yenilgi görmeden şampiyonluğa yükselen ve bir üst lige çıkarak göğsümüzü kabartmıştır. Mersin Büyük Erkekler Spor Liginden, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligine yükselen takımımız birincilik kupasını ilçemize getirmişlerdir. Bu nedenle sporun her türlüsüne desteğimiz artarak sürecektir’’ dedi.

Deniz kentinde olunmasına rağmen çocukların yüzme öğreneceği bir yerlerinin bulunmadığını belirleyerek bu eksikliği Aquapark projesi ile gidermeye çalıştıklarını dile getiren Tollu, şöyle konuştu: ‘’Aquapark faaliyete geçtikten sonra çocuklarımız yaz döneminde yüzme öğrenmeye erişkinlerimiz de havuzlara girmeye başladı. Bu tür eksiklikler de zaman içerisinde tek tek ortan kaldırılacaktır. Yeni dönemde sürpriz projelerimizi hayata geçireceğiz.’’