EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-03-2019 21:09   Güncelleme : 11-03-2019 21:09

Minikler Trafik Kurallarını Yaşayarak Öğrenecek

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye tarafından 2 bin metrekare alan üzerine kurdukları 5 araçlık çocuk trafik eğitim parkurunu hizmete açtı.

Minikler Trafik Kurallarını Yaşayarak Öğrenecek

Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Çocuk trafik eğitimini yapmakla sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini yerine getirdiklerini söyledi.

Trafik eğitimi alan çocuklarla bir araya gelen Tollu, ülkede yaşanan kazaların önüne geçebilmek için verilen eğitimlerin, küçük yaşlarda başlaması gerektiğini dile getirdi.

Trafik düzeninin ancak ve ancak kurallara uyan bireylerin yetişmesi ile mümkün olabileceğini kaydeden Tollu, “Toplumun en büyük yarası olan, trafik kazalarının önlenmesi adına vatandaşlarımızın araçlarını bilinçli bir şekilde kullanması için çocuklarımızı bu yaşta trafik eğitimi ile buluşturup, eğitime tabi tutuyoruz. Hem mal kaybına hem de can kaybına neden olan kazaların, çok ciddi bir tahribata yol açtığı muhakkak. Biz de trafik kazalarını azaltmak adına, çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitime tabi tutuyoruz. İnşallah çocuklarımızın bilinçli bir şekilde yetişmesi sayesinde, kazalar azalacak” dedi.

Bilinçli nesiller bilinçli toplumlara kapı açar, fikri ile yeni nesillere yönelik projeler geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Tollu, engelli Ali ve Muhammet kardeşleri ziyaret ederek, doğum günü kutlamasına katıldı. Koyu Galatasaray taraftarı olan kardeşlere takımın eşofmanını hediye etti. En büyük hayalleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek olan kardeşlerin bu dileği, kutlamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resminin basılı olduğu pasta ile yapılmasıyla, bir nebze de olsa gerçekleştirilmiş oldu.