KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-03-2019 20:34   Güncelleme : 12-03-2019 16:46

Nasıl ‘’Sizi Oyuna Getirdik’’ Amma!!

Erdinç Aydın’ın yazdığı Erdemli Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehmet Yetiş’in yönetip oyunculuğunu yaptığı sosyal ve toplumsal sorunların işlendiği iki emekli öğretmenin yaşamının canlandırıldığı ‘’Sizi oyuna getirdik’’ tiyatro oyunu kapalı gişe oynayarak ayakta alkışlandı. Oyunu Erdemli Halk eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu sahneledi. ‘’Sizi oyuna getirdik’’ oyunu şimdiye kadar ki en yüksek izleyici kitlesini yakalayan oyun olma özelliğini elde etti.

Nasıl ‘’Sizi Oyuna Getirdik’’ Amma!!

Değişik meslek gruplarından 15 oyuncunun sahne aldığı iki perdelik komedi türü oyunu izlemek için sanatseverler Erdemli Belediyesi Kültür Merkezini saatler öncesinden doldurdu. Yaklaşık 500 kişi kapasiteli kültür merkezinde oyunu 600 kişi izledi. Yer yokluğundan yaklaşık 400 kişi de geri dönmek zorunda kaldı. 

‘’Sizi oyuna getirdik’’ komedi türü oyunu Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş, müdür yardımcısı Ali Cila, Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri sanatseverler izledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile Erdemli HEM Müdürü Ahmet Ateş, oyun sonrası sahneye çıkarak sanatseverleri birlikte selamladı ve oyunun sahnelenmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

TEMA Vakfı Erdemli Temsilcisi Murat Başer’in de baba rolünü üstlendiği oyunda yer yokluğundan sahnedeki oyuncuların kullanacağı taburelerin bile izleyicilere dağıtıldığı dikkatlerden kaçmadı.

Toplumsal ve kültürel sorunların irdelendiği iki perdelik oyunu izlemeyenlerin çok şeyler kaçırdığı aşikâr. Küçük çocukların bile sessizce izlediği oyunla birlikte Erdemli insanının kültürel değerlerin işlendiği tiyatrolara susadığını ve çok özlediğini gösteriyor. Kültür Merkezi ile sanatseverlerin buluşturulmasından dolayı belediye başkanı Mükerrem Tollu ’ya teşekkür ettiler.