GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2019 13:04   Güncelleme : 09-03-2019 13:04

Başkan Tollu, “Erdemli’de İnsanın Olduğu Her Yerde Biz Varız”

Üreten bir kent inşa etmek adına her zaman girişimcilerin ve kurumların yanında olan Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, beraberinde bulunan MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve meclis üyesi adayları ile Usta Öğretici Gülizar Güngör’ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla hazırlığı Erdemli Halk Eğitim Merkezi Geleneksel El Sanatları Sergisini gezdi.

Başkan Tollu, “Erdemli’de İnsanın Olduğu Her Yerde Biz Varız”

Sergiye Erdemli Kaymakamı Avni Kula’nın, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü’nün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük’ün ve İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Mehmet Derin’in de katıldığı sergiyi gezen Başkan Tollu, üreten ve üretime daima katkıda bulunan özellikle kadınlara her zaman destek olduklarının altını çizerek, sergiye hazırlayan ve emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi;

“Elimizden geldikçe sizlere destek olmaya çalıştık. Belediyecilik yaparken kentin fiziki yapısıyla ilgileniyoruz ancak diğer konularda üreteceğimiz projeler için sizlerin kapısını aralıyoruz. Gelme sebebimiz tereciye tere satmak değil, bu yüzden gerçekleştirdiğimiz projeleri, anlatmak istemiyorum. Bizler, beraber yapabileceğimiz hizmetler için huzurunuzdayız. Bu kentte yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarının artmasıyla alakalı sosyal, kültürel ve ekonomik hayata dokunmaya çalışıyoruz. İşte burada da fikri manada sizlerin desteğinize ihtiyaç duyuyoruz. Bu kent hepimizin ve onu geliştirmek, hepimizin elinde olan bir şey”

Sergi açılışında konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Ahmet Ateş, ilçede eğitim vererek sertifika dağıtıp alanında usta bireyler yetiştirmeye çalıştıklarına değinerek, bu çalışmalar esnasında kendilerinden desteklerini esirgemeyen Tollu’ya ve kurum yöneticilerine teşekkür dileklerini iletti.

Tömük Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Okul, cami ve Kur’an kurslarının eksiklerini gidermek adına yaptığı çalışmalar ile eğitimcilerin ve vatandaşların gönlünü fetheden Cumhurun Erdemli Adayı Mükerrem Tollu, okulların ilim yuvası olduğuna vurgu yaparak eğitim ortamlarının nitelikli olması gerektiği için çabaladıklarının altını çizdi.