KADIN
Giriş Tarihi : 09-03-2019 12:51   Güncelleme : 09-03-2019 17:08

Başkan Tollu, “Kadınlarımız Bizim Baştacımızdır”

Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Erdemlili hanımlarla bir araya geldi.

Başkan Tollu, “Kadınlarımız Bizim Baştacımızdır”

Sadece bir günde kadınları hatırlamanın yeterli olmadığına değinen Başkan Tollu, “Kadınlarımız bizim baş tacımızdır” dedi. Hayrullah Kaplan konseriyle başlayan buluşmada, MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek ve AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım, kadınlara verdiği değerden dolayı Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Başkan Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti.

Erdemli Belediyesi Kongre Merkezinde düzenlenen kadınlar günü etkinliğine Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, MHP Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek, AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım, kadın kolları üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı.

Büyük bir alkış eşliğinde salona giren Başkan Mükerrem Tollu programa katılan tüm bayanların tek tek gününü kutlayarak saksıda rengarenk çiçekler dağıttı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek yaptı. Daha sonra konuşan AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım ve Dölek kendilerine böyle bir imkanı sağlayan ve günlerini unutmayan başkan Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, programa katılan kadınların günlerini kutladılar.

Büyük alkış ve tezahüratlarla konuşmasını tamamlayan Başkan Tollu, toplumun her kesimine büyük önem verdiklerini ama kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak onlara daha özel hizmetler sunduklarının altını çizerek, Kadın Spor Merkezi, sanat kursları, istihdama yönelik destekler ile Kadın Danışma Merkezi ile hanımların yalnız olmadığına dikkat çekerken, önümüzdeki süreçte kız çocuklarına yönelik yurt projelerinin olduğunu vurguladı.

Başkan Tollu “ Kadın, Dünya’nın ve bizim hem dinimizde hem kültürümüzde müstesna yeri olan çok değerli bir varlıktır. Sadece 8 Mart’ta kadınlar gününün kutlanması yeterli değil çünkü bize göre kadınlarımızın her zaman baş tacı olması gerekiyor. Bu ülkenin kurtuluşunda, kadınlarımız en ön safta yer almıştır, Dünya’nın en iyi devlet adamlarını kadınlarımız yetiştiriyor ve İslam kadınlara en büyük şerefi bahşetmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından programa katılan bayanlar doyasıya eğlendiler.

AdminAdmin