GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2019 17:31   Güncelleme : 08-03-2019 17:31

Emniyetten Whatsapp İhbar Hattı, Bu numarayı kaydedin!!

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından suç ve suçlularla mücadele kapsamında vatandaşların daha kolay ulaşabilmeleri için Whatsapp ihbar hattı kurduğu bildirildi.

Emniyetten Whatsapp İhbar Hattı, Bu numarayı kaydedin!!

Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şu şekilde; “Gelişen Teknoloji ve internet kullanımının yaygınlığına devlet kurumlarının da uyum sağlaması gerekmektedir. Toplumda kendine önemli bir yer edinmiş olan sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları toplum içerisinde etkisini her alanda fark ettirmektedir. Bu gelişmeye kayıtsız kalmamak çağın gereklerini yakalamak suç ve suçlularla mücadelede daha etkin ve verimli olmak amacıyla akıllı telefonlarda sık kullanılan ve görüntü alışverişi yapabilen anlık mesajlaşma uygulamalarının vatandaşın bilgi iletimi ve ihbarları için kullanmasının sağlanması gerekmektedir.

Bu bağlamda Emniyet Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızın suç ve suçlularla mücadele kapsamında gördükleri veya şahit oldukları olayları anında aktarabilecekleri, yazabilecekleri, fotoğraflandırabilecekleri ve sesli olarak da ihbarda bulunabilecekleri 0552 155 33 33 numaralı Whatsapp İhbar Hattı faaliyete geçirilmiştir. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.