SİYASET
Giriş Tarihi : 05-03-2019 18:19   Güncelleme : 05-03-2019 18:19

DP Genel Başkanı Uysal Erdemli’de

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Erdemli’de Partisinin Erdemli Belediye Başkan Adayı Alparslan Gürgenç’in seçim bürosu açılışına katıldı. Uysal yaptığı konuşmada, “DP her zaman çiftçinin partisi olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Erdemli’de Alparslan Gürgenç’e, Mersin’de Ayfer Yılmaz’a başarılar diliyorum” dedi.

DP Genel Başkanı Uysal Erdemli’de

Erdemli girişinde Meteoroloji İstasyonu önünde karşılanan ve seçim bürosuna kadar konvoyla gelen Demokrat Parti Genel Başkan Uysal yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını söyledi.

Türbe Caddesinde Demokrat Parti Erdemli Belediye Başkanı Alparslan Gürgenç’in seçim bürosu ve İlçe Başkanlığı açılış törenleri Demokrat Parti İlçe Başkanı Mehmet İlvan’ın selamlama konuşması ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıtması ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan DP Erdemli Belediye Başkanı Adayı Alparslan Gürgenç projelerinden bahsederek gün geçtikçe kendilerine olan desteğin artarak devam ettiğinin altını çizdi. Gürgenç ayrıca kendisinin 2014’de AK Parti’den aday olduğunu bu seçimlere Demokrat Parti ile Adaylığının devam ettiğini söyleyerek, “Seçimlerden sonra hiçbir partiye geçmeyip Demokrat Parti’nin belediye başkanı olarak kalacağım” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’da yaptığı konuşmada Demokrat Parti’nin kıratının yeniden şahlanacağını, Mersin’de Ayfer Yılmaz, Erdemli’de Alpraslan Gürgenç ile seçimlerden zaferle çıkacaklarını belirterek başarılar diledi. Uysal DP’nin misyonu gereği bir çiftçi partisi olduğunu ve bunun bundan sonrada devam edeceğini söyledi.

Uysal konuşmasının sonunda Alparslan Gürgenç’in kolunu kaldırarak Erdemli’lilere emanet ettiğini başkan seçmelerini istedi.