GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2019 23:53   Güncelleme : 03-03-2019 15:17

Elvan: “Erdemli Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Olacak”

Cumhur İttifakı Erdemli Seçim Ofisini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, MHP mersin Milletvekili Baki Şimşek, AK parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan adayı Mükerrem Tollu. AK parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, MHP Erdemli ilçe Başkanı Fatih Serin ile birlikte onbinlerce kişinin katılımı ile miting havasında açıldı.

Elvan: “Erdemli Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Olacak”

Erdemli Cumhur İttifakı Seçim Ofisinin açılışında konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, "Yüzlerce kez bu millete boyun eğdirmeye çalıştılar. Ne bu millet boyun eğdi ne de milletin adamları boyun eğdi. Milletin emrinde olanlar her zaman kazandı, yine kazanacaklar" dedi.

Elvan, MHP'nin Erdemli Belediye Başkan adayı Mükerrem Tollu'nun seçim ofisinin açılışına katıldı.

Miting havasında gerçekleşen açılışta seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Elvan, birlik ve beraberliğin sürmesi halinde zaferin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Elvan, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini ifade ederek, "Türkiye'nin büyümesini, güçlenmesini hazmedemeyenler her türlü yola başvuruyorlar. Yüzlerce kez bu millete boyun eğdirmeye çalıştılar. Ne bu millet boyun eğdi ne de milletin adamları boyun eğdi. Milletin emrinde olanlar her zaman kazandı, yine kazanacaklar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin, rotasını milletin çizdiği liderler olduğunu belirten Elvan, Erdoğan ile Bahçeli'nin tüm şer odaklarına ve entrikalara rağmen dik durmaya devam ettiğini söyledi.

Elvan, Cumhur İttifakı'nın, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karşı çıkan millet tarafından kurulduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu süreçte siyasi partiyim diye çıkıp, talimatını Kandil'den alanlar oldu. Bu süreçte, terör örgütü uzantısı olan partilerle işbirliği yapan partiler oldu. Sizlerin istikameti asla onların istikameti değildir. Sizler, bu ülkenin istiklali, istikbali için mücadele eden kardeşlerimizsiniz. Sizler gerçek vatanseverlersiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz."

- "Terör örgütlerini kurutuyoruz"

Teröre karşı her türlü mücadelenin verildiğini aktaran Elvan, şunları kaydetti:

"Kendi imalatımız olan, yüzde 100 yerli olan silahlı ve silahsız İnsansız Hava Araçlarımız, o teröristleri inlerinden başını çıkardıkları anda tepelerine iniyor. Sadece tepelerine inmiyoruz, onların inlerine de girdik. Terör örgütlerini kurutuyoruz. Allah'ın izniyle bu ülkemizde bir tane bile terörist kalmayacak. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz."

Elvan, Cumhur İttifakı olarak yerel seçimde Mersin'de başarılı olmakta kararlı olduklarını belirterek, AK Parti ve MHP teşkilatlarının gece, gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Tollu ve diğer ittifak adayları için destek isteyen Elvan, belediyelerin, merkezi hükümetle işbirliği halinde kenti ve ilçeleri geliştirmek için çalışacağını söyledi.

Konuşmasında, 2018 yılında döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalara da yer veren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, "Yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2018'de kur üzerinden bir saldırıyla karşı karşıya kaldık ancak derhal tedbirlerini aldık. Allah'ın izniyle çok iyiye gidiyoruz. Bundan sonraki süreçte de çok daha iyi olacağız." ifadesini kullandı.

Elvan konuşmasında Erdemli’de bir dedikodu yayanlar olduğunu duyduğunu ifade ederek, “Bizim Adayımız Mükerrem Tollu’dur. Başka hiçbir gerçeği gerçeği yansıtmamaktadır. Erdemli isteyecek Başkan Mükerrem Tollu buradan biz Ankara’dan hizmeti yapacağız.” Dedi.

Erdemli Türkiye’nin sigortasıdır diyen Elvan, ‘’Şunu unutmayın Erdemli için ne söz verdiysek onu yapacağız. Çünkü Erdemli Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak’’ diye belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu da konuşmada, geleneksel olarak söylediği ‘’Allah’ınıza kurban Erdemli’’ sözleri ile başladı.

Tollu, Erdemli’de 10 yıldır birçok güzelliklere imza attım, bundan sonra da merkezi hükümetin kaynaklarıyla birlikte daha fazla güzellikler için atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin değerli yöneticileri ile birlikte yeni dönemde yeniden bir tarih yazacaklarını kaydeden Tollu konuşmasına şöyle devam etti:

‘’Şu anda sadece bir seçim ofisinin açılışını yapıyoruz ve siz değerli Erdemli halkı bu açılışı mitinge dönüştürdü. Hepinize ‘’Allah’ınıza kurban Erdemli’’ diyorum. Biz şimdi çok güzel bir ekip olduk hepinizden Allah razı olsun. Hiç kimseyi ötelemeden el birliği vererek hizmet vereceğiz’’ şeklinde konuştu.

Çalmadık kapı, girmedik ev ve gönül bırakmayacaklarını dile getiren Tollu, ‘’Buradan sizlere ve Allah’ıma söz veriyorum sizlerin emanetine halel getirmeyeceğim ve hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan çalışacağım. Sizlere daha nitelikli hizmet götürmek adına buradan söz veriyorum ekibimle birlikte sizleri mahcup etmeyeceğim ve ilk günkü heyecanla gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum’’ dedi.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'te birer konuşma yaparak Cumhur İttifakı'na vurgu yaparak Erdemli'de Mükerrem Tollu'yu başkan seçeceklerini söylediler.