GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2019 19:15   Güncelleme : 01-03-2019 19:22

Gönüllerin Fatihi, Kalpleri Fethetti

Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Erdemli Onay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden İnan Doğan’ın davetine icabet ederek, doğum günü kutlamasına katıldı. Çocuklar ve gençler için yaptığı yatırımlar ile gündeme gelen Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Tollu, Akdeniz Anadolu Lisesi ziyareti öncesinde, verdiği sözü tutarak İnan Doğan’ın doğum günü kutlamasına katıldı.

Gönüllerin Fatihi, Kalpleri Fethetti

İlçede yaşamını sürdüren her vatandaşın hayatını kolaylaştıracak çalışmalara imza atan ve çocukları, geleceğin emanetçileri kabul eden bir düsturla hareket eden Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, bu noktada özel çalışmalar gerçekleştirdi. Kar şenliği, uçurtma şenliği, çocuk sokağı, kreş ve müzikaller bu ince düşünülmüş projelerin arasında yerini alırken, eğitimin öneminin farkında olan bir anlayış ile sınavlara hazırlanan gençler için destek kursları ve ders çalışabilecekleri alanlar oluşturdu.

İşitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurabilmek için İşaret Dili eğitimleri yanında, kentin her noktasına görme engelli vatandaşları topluma kazandırmak adına sosyal yaşam alanları inşa eden ve her fırsatta toplumun özel kesimine müdahil çocukları ziyaret eden İttifak Adayı Tollu, çocukların neşeli halleri karşısında bu güzel günü şahsı ile paylaşan okul görevlilerine teşekkür etti.

Buradaki programın ardından Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban ve eğitimciler ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu yaptığı değerlendirmede, “Belediyecilik yaparken toplumun her kesiminin fikrini alıyor, birikimlerinden faydalanıyoruz. Bu sebeple gençlerimizi, 21. yüzyılın şartlarına göre manevi değerlerini koruyacak şekilde yetiştiren siz değerli eğitimcilerimizin, tavassutlarını almaya geldik. Biz olma mantığını, kent olarak taşımazsak büyük kayıp yaşarız.

İşte bu noktada oluşturduğumuz Kent Meclisinde, toplumun tüm meslek guruplarından insanımıza, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimize, derneklerimizin üyelerine, muhtarlarımıza, iş adamlarımıza yer verdik. Bugün de burada siz değerli öğretmenlerimizin önerilerini almak adına bulunuyoruz. Bizleri kabul buyurduğunuz için teşekkür ederiz.” Dedi.