SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2019 17:32   Güncelleme : 01-03-2019 17:43

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik: "Adayımız Mükerrem Tollu"

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu'nun evsahipliğinde Erdemli Öğretmenevinde Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan'ında katıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada Cumhur İttifakının önemine değinerek bir adayın seçildikten sonra AK Parti'ye geçeceğine dair yaptığı açıklamalara cevap vererek kesinlikle böyle bir şeyin söz konusu olamayacağının altını çizerek, "Bizim Erdemli Belediye Başkan Adayımız Mükerrem Tollu"dur dedi.

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik:

Son günlerde ‘’Ak Partinin Belediye başkan adayının olmadığı, başka bir siyasi partiden seçimlere girerek kazanıldığı takdirde Ak Partiye geçileceği, bu görevin Ak Parti tarafından kendilerine verildiği’’ dedikodularının aslı ve astarının olmadığını açıkladı.

Cesim Ercik, açıklamasında  ‘’Bizim yani Cumhur İttifakının adayı vardır o da Mükerrem Tollu ’dur’’ dedi.

Erdemli Öğretmenevindeki açıklamaya Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve Erdemli Kadın Kolları Başkanı Nurten Yıldırım ve partililer katıldı.

Açıklama öncesi AK Parti Mersin milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan ile ilçe başkanı Mehmet Topçu kısa birer konuşma yaptı. Milletvekili Hacı Özkan, il başkanı Ercik’in Cumhur İttifakı ve belediye başkan adayları hakkında basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Erdemli Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven ile müdür yardımcısı Kemal Gür, milletvekilleri il başkanı ve ilçe başkanına birer çiçek takdiminde bulundu.

Cumhur İttifakı, Türk siyasi tarihinin en önemli ve en değerli mutabakat zeminlerinden biridir diyen AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik,

‘’Cumhur İttifakı 15 Temmuz darbe kalkışması, FETÖ ’nün ihanet planları, terör örgütlerinin eşgüdümlü saldırıları ve vesayet odaklarının Türkiye’yi geriye götürme girişimleri karşısında milletin gidişata el koymasının adıdır’’ dedi.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük liderliği ve Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin basiretli yaklaşımı sayesinde milletimizin yön verdiği bu ittifak siyaset zemininde büyük bir uzlaşı meydana getirmiş ve ülkenin geleceğine dair büyük bir umut olmuştur ifadesini kullanan Ercik şöyle konuştu:

‘’Yenikapı Ruhu ve Cumhur İttifakı sadece darbe kalkışmasına karşı bir anlam ifade etmemiş, ülkemizin maruz kaldığı büyük saldırılar karşısında hem siyaseti hem de sistemi değiştirerek büyük bir devrim gerçekleştirmiştir.

Yakın gelecekte yeni sistemin sağlıklı bir şekilde oturması için bu değişikliği yapan ruhun ayakta kalması önem taşımaktadır. Bu mesele, siyasi polemiklerin ve tartışmaların ötesinde bir meseledir.

31 Mart seçimleri 7 düvelin Türkiye'ye saldırdığı bu dönemde büyük bir önem arz etmektedir.

Cumhur ittifakı kapsamında alınan kararla 31 Mart yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Hamit Tuna, Erdemli ilçemizde belediye başkan adayımız Sayın Mükerrem Tollu olarak belirlenmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda çalışmalarımıza hızlı bir şekilde koordine olarak devam etmekteyiz.’’

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, önemli bir konuya da temas ederek, ilçede dilden dile dolaşan dedikodulara da son verdi. Cesim Ercik, AK Partinin adayı yok, bu nedenle biz anlaşmalı aday olduk dedikodulara son noktayı koyarak şöyle konuştu:

‘’Son günlerde Erdemli ilçemizde kamuoyunu yanıltacak şekilde ‘’Ak Partinin Belediye başkan adayının olmadığı, başka bir siyasi partiden seçimlere girerek kazanıldığı takdirde Ak Partiye geçileceği, Bu görevin Ak Parti tarafından kendilerine verildiği’’ dedikodularının aslı ve astarı yoktur.  Bizim yani Cumhur İttifakının adayı vardır o da Mükerrem Tollu ’dur. Basın mensupları aracılığı ile tüm Erdemlili vatandaşlarımızla bu konuyu paylaşmak isteriz.’’ Şeklinde konuştu.

Biz Mersin Ak Parti teşkilatları ve Ak Parti ailesi olarak Liderimizin gösterdiği yolda yolumuza devam ederek, Sonuna kadar üstümüze düşeni yapacağız diyen AK parti Mersin il başkanı Cesim Ercik, ‘’Biz inandık ve halkımıza hizmet için bu yola çıktık. Bizim partimizde küskünlük ve dargınlığa yer yoktur. Ak Parti hiç bir zaman çıkar partisi olmamıştır.

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize milletimize Mersinimize ve Erdemlimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim’’ diye açıklamasına son verdi.