GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2019 18:00   Güncelleme : 28-02-2019 18:00

Başkan Tuna, “Kişilerle Değil, Büyük Projelerle Uğraşırız”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu. Akdeniz İlçesi’ndeki Hasret Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Cumhur İttifakı AK Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı M.Mustafa Gültak da katıldı.

Başkan Tuna, “Kişilerle Değil, Büyük Projelerle Uğraşırız”

Belediye çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği programda söz alan Başkan Hamit Tuna; “Alın teri ile ekmeğini kazanan, büyük emek ve özveriyle çalışan işçilerimizin huzuru bizim huzurumuzdur” dedi.

“Biz gönül adamıyız. Baskıyla gerilimden beslenen asla bir yanımız olmaz” diyen Başkan Hamit Tuna; “Bir insanın gönlüne giremiyorsan onun oyunu da alamıyorsundur. Oy, Allah ile şahıs arasındadır. Vereceğim der vermez. Parmak kalınlığındaki soğuk bir demiri asala bükemezsiniz. Ama bunu kor haline getirip istediğiniz şekli verirsiniz. Siyasette böyledir. Gönüle girmektir. Biz yaratandan ötürü yaratılanları kutsal bir emanet olarak görüp herkese adaletli yaklaştık. Hizmetimizde asla adaletsizlik yapmadık. Bu manada Mersin genelinde de bu duruşumuz belli. Biz, alının teri kurumadan ücretini alması gerekir düsturu ile büyümüş insanız.

Çalışanlarımızın, emekçi olan insanlarımızın hakkını hiçbir zaman yedirtmedik. Çalışan, işini yapan herkesin yanındayız. Onun dışında insanların aşıyla, işiyle, ekmeğiyle asla oynamayız. Biz delikanlı adamız, çalışan adamın yanında dururuz. Üreten bir kafamız, inan bir yapımız var. Meclis üyelerimizle kararı alırız, mesai arkadaşlarımızla bu kararları hayata geçiririz ve o pratik çözümü birlikte buluruz. İşimizi takip ederiz. İşinizle ilgili olacaksınız, konularla bilgili olacaksınız ve takip edeceksiniz. Belediyecilikte formülümüz budur. Hamit Tuna, kişilerle uğraşmaz. Büyük projelerle uğraşır, büyük düşünür, Mersin’i düşünür. Mersin’i sevgiyle büyüteceğiz. Bir genç kızın gece saat:12.00’de bile tek başına gezebildiği bir kenti oluşturacağız. Katılımlarıyla burayı şereflendiren tüm personel arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim evinizde huzuru ve mutluluğu daim eylesin” dedi.