GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2019 17:49   Güncelleme : 28-02-2019 17:55

Başkan Tollu, “Eğitim ve Eğitimcinin Her Zaman Yanındayız”

Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının daha müreffeh olabilmesi için yeni nesillerin mimarı öğretmenler ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu; Kızkalesi, Ayaş, Kumkuyu, Limonlu İlk ve Ortaokullarını ziyaret etti. Eğitimde fırsat eşitliğinin, önemli bir olgu olduğunun altını çizen İttifak Adayı Mükerrem Tollu, “Yetiştirdiğimiz her birey, ya bu ülkenin başına bela olacak ya da bu ülkenin yarınlarını daha güzel kılacak” ifadelerini kaydetti.

Başkan Tollu, “Eğitim ve Eğitimcinin Her Zaman Yanındayız”

Kızkalesi İlk ve Ortaokuluna yaptığı hizmetler ile Yönetici Mehmet Ercan Bozoğlu tarafından düzenlenen açılışı gerçekleştiren Tollu, daha sonrasında beraberindeki heyetle birlikte Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesinin Z- Kütüphane, Robotik Kodlama Laboratuvarı ile Müzik Dersliği açılışına, katılım gösterdi.

Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu ve beraberindeki heyet, ilçede bulunan milletin geleceği ve umudu olan gençlerin, eğitim yuvalarını ziyaret etti. Okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbette bulunan İttifak Adayı Tollu; bilinçli, kültürlü, ne yaptığından emin bir neslin yetiştiğini dile getirerek, Dünya’daki mazlumların umudu olan bu nesilleri yetiştiren öğretmenlere minnet duyduğunu vurguladı.  Eğitime, eğitimciye verdiği desteklerden ve okullara yaptığı hizmetlerden dolayı öğretmenlerden övgü alan Tollu, onur plaketi ve hediye yağmuruna tutuldu.

‘SİZLER, TOPLUMUN AYDINLIK YÜZÜSÜNÜZ’

Cumhur İttifakının Erdemli’deki Adayı Mükerrem Tollu, eğitim camiasına yaptığı hizmetlerden dolayı teveccüh alırken yaptığı açıklamada, “Biz, eğitime elimizden geldikçe destek olmaya çalışıyoruz. Eğitime Destek Kurs Merkezlerimiz ve Kreşimiz ile nitelikli, vatanına hayırlı bireylerin yetişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. Elbette eğitimci değiliz ama eğitime uzak da değiliz. Bünyemizde bulunan, mesleğinin erbabı öğretmenlerimiz ile çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz. Kim ne derse desin bayrağına, dinine, milletine sahip çıkan nesillerin yetiştiğini biliyoruz. İşte bu gençleri yetiştiren siz hocalarıma, teşekkür ediyorum. Sizler, toplumun aydınlık yüzüsünüz. Büyük Atatürk’ün de dediği gibi ‘Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır’. Sizler bu kutsal vazifeyi yerine getirirken, ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız” ifadelerine yer verdi.

HİZMETTEN ÖTE, DEĞER VEREN BELEDİYE

Okul yöneticileri Başkan Tollu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Kızkalesi İlk ve Ortaokul Müdürü Mehmet Ercan Bozoğlu yaptığı açıklamada, “Ne zaman ihtiyacımız olsa, Sayın Başkanımız ve ekipleri yardımımıza koştu. Erdemli’de eğitime yönelik yaptığınız yatırımların yanında, kurumları da unutmamanız, hizmetten öte, belediyede değer görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Tüm eğitimcilerimizin adına, sizlere çok teşekkür ederim” ifadelerini kaydetti.

Destek eğitimlerini, Belediye Kurs Merkezinde verdikleri hizmetlerle sağlayan Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi Z- Kütüphane, Robotik Kodlama Laboratuvarı ile Müzik Dersliği açılışını İlçe Kaymakamı Avni Kula ve yöneticilerle birlikte gerçekleştirdi.