EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-02-2019 21:07   Güncelleme : 27-02-2019 21:11

Erdemli Fen Lisesi Bilim Üssü Oluyor

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesinde bugün yapılan üç açılışla okul adeta bir bilim üssü oluyor.

Erdemli Fen Lisesi Bilim Üssü Oluyor

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesinde  yapılan Z kütüphane, Robotik ve Kodlama Laboratuvarı ile Müzik atölyesi açılış törenin Erdemli Kaymakamı Avni Kula,  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ve Milli Eğitim Şube Müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu ve yönetim kurulu üyeleri, DP Belediye Başkan Adayı Alparslan Gürgenç, DP İlçe Başkanı Mehmet İlvan, CHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Serin, CHP İlçe Başkanı Ali Yardımcı, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nurbaki Şahin, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Ahmet Ateş, Müdür Yardımıcısı Ali Cila, Erdemli Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven, çok sayıda Okul Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Program Z Kütüphane’nin açılışı ile başladı, daha sonra robotik kodlama laboratuvarı ve Müzik Atölyesinin açılışı ile devam etti.

Okul Müdürü Hasan Sungur yaptığı konuşmada katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi;

“Okulumuz Borsa İstanbul Fen Lisesi,Erdemli' mizin sınavla öğrenci alan Fen Lisesi niteliğinde tek okuludur. Anadolu Öğretmen Lisesi olarak on yılı aşkın bir süredir faaliyette olan okulumuz, 2014 yılında Fen Lisesine dönüşmüş, ilk mezunlarını da 2017-2018 yılı eğitim dönemi sonunda vermiştir.

Üniversiteye öğrenci yerleştirme konusunda oldukça başarılı olan okulumuz. Fiziki imkanların tamamlanmasıyla başarısını daha da güçlendirecektir. Bu yıl Bakanlığımızın proje kapsamında hazırlamış olduğu bir Z Kütüphane, çoğunluğunu kendi imkanlarımızla hazırladığımız bir Robotik Kodlama Atölyesi bir de isminin duyurulmasını istemeyen bir hayırsever iş adamı olan ve bir öğrenci yakınımızın katkılarıyla hazırladığımız Müzik sınıfının açılışıyla okulumuzu daha zengin bir niteliğe kavuşturmuş olacağız. Bu mutlu günümüzde değerli katılımlarınızla bizi onurlandırdığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaymakam Avni Kula’da yaptığı konuşmada eğitime yapılan yatırımın geleceğe olan bir yatırım olduğunu ve bunun için eğitim kurumlarının çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Kula ve protokol kütüphane ve laboratuvar  öğrencilerle ilgilenirken, müzik atölyesinde haziruna öğrenciler kısa bir müzik dinletisi sundular.

Başkan Mükerrem Tollu Robotik ve Kodlama Atölyesinde yapılan ve uzaktan kumanda ile idare edilen aracı uzaktan kumanda ile hareket ettirerek öğrencileri kutladı.