SİYASET
Giriş Tarihi : 27-02-2019 20:22   Güncelleme : 27-02-2019 20:29

Erdemli İçin Cumhur İttifakı İki Bedende Aynı Can Oldular

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Fatih Serin, MHP İlçe Ocak Başkanı Cevat Şahin, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mehmet Topçu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mahir Nergis, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım ve teşkilatlarıyla yönetim kurulu üyeleri, meclis üyesi adayları, Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu ile kahvaltı programında bir araya geldi. Ülkenin geleceği adına ortak bir paydada buluşmanın ehemmiyetine vurgu yapan yöneticiler, ‘Mersin’de Hamit Tuna Erdemli’de Mükerrem Tollu’ diyerek bu birlikteliğe destek olacaklarının altını çizdi.

Erdemli İçin Cumhur İttifakı İki Bedende Aynı Can Oldular

MHP ve AK Parti Erdemli İlçe yönetici ile teşkilatları, Cumhur İttifakı kapsamında istişarede bulunmak için kahvaltı programında İttifakın Erdemli Adayı Mükerrem Tollu ile bir araya geldi. Her iki teşkilatın kadın kolları başkanları, omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde kapı kapı dolaşarak her haneye gireceklerinin altını çizerken, MHP Erdemli İlçe Ocak Başkanı Cevat Şahin ve AK Parti Erdemli Gençlik Kolları Başkanı Mahir Nergis, kurulan bu birlikteliği Erdemli’de şahlandırma sözü verdi.

MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük liderler var olduğu sürece, ülkemiz üzerine oynanan oyunlar bertaraf edilecektir” ifadelerini kaydetti.

HER KİŞİNİN DEĞİL, ER KİŞİNİN İŞİDİR

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu programda, “Önce Allah’ın rızasını sonra milletin rızasını gözetip, çocuklarımızın geleceği için çalışacağız. Bu birlik ve beraberliği bozmaya çalışanlar var. AK Parti ve MHP’nin Büyükşehirdeki tek adayı Hamit Tuna, Erdemli’deki tek adayı da Mükerrem Tollu Başkandır. Kim, ‘Ben birilerinden emir aldım ve buraya geldim’ diyorsa, bu millete en büyük hainliği yapıyordur. Cumhur Başkanımızın da dediği gibi ‘ Cumhur İttifakına zarar verecek eylemle, herhangi bir harekette bulunan kim varsa affedilmeyecektir. Bu trenden inen, bir daha bu trene binemez’  , gönül dostluğu, dava yoldaşlığı her kişinin değil, er kişinin işidir” ifadelerine yer verdi.

BİZİM İŞİMİZ SİYASET YAPMAK DEĞİL

Cumhur İttifakının Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, “Gururla söylüyorum ki sanki dün aynı teşkilatta omuz omuza vermiş gibi aynı teşkilatta zaferi birlikte göğüslemek için atan iki bedendeki can gibi bu kısa sürede bir araya gelen AK Parti ve MHP’nin değerli teşkilat yöneticilerine, huzurlarınızda hassaten binlerce kere teşekkür ediyorum. Bu ülkenin bekası için bu ülkenin geleceği için Cumhur İttifakı inşallah, bu aziz milletin huzurunda binlerce yıl devam edecek. Dünya görüşü üç aşağı beş yukarı aynı olan iki teşkilat olarak, aklımızı birleştirip bu aziz millete çok daha iyisini, çok daha güzelini hep birlikte yapacağız. Bizim işimiz siyaset yapmak değil, bu kentin güzel insanlarına hizmet etmektir.” dedi.

Kahvaltı programından sonra her iki teşkilat yönetici ve mensupları ile esnafları ziyaret eden Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, ülkenin kalkınmasına katkı sunan her bireye vefa borcu taşıdıklarını dile getirdi.