SPOR
Giriş Tarihi : 26-02-2019 18:46   Güncelleme : 26-02-2019 18:46

Şampiyonluk Kupasını Başkan Tollu Hediye Ettiler

Erdemli Belediyesi Basketbol Takımı, dokuz maçını da namağlup tamamlayarak bir üst lige yükseldi. Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret eden Basketbol Takımı, şampiyonluk kupasını Başkan Tollu’ya armağan etti.

Şampiyonluk Kupasını Başkan Tollu Hediye Ettiler

Erdemli Belediyesi Basketbol Takımı, sezonu yenilgisiz tamamlayarak şampiyonluk kupasını kaldırdı. Mersin Büyük Erkekler Spor Liginde çıktığı maçlarda yenilgi almayarak, 18 puan ile Erkekler Bölgesel Basketbol Ligine yükselen Belediye Basketbol Takımı, kupayı Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Tollu ile kaldırdı.

Takım Kaptanı Ali Şevk, 25 yıllık basketbol tecrübesi ve takım arkadaşlarının çalışmaları sonucu bu başarıyı elde ettiklerini vurguladı. Sezonu dokuz maç boyunca yenilgisiz tamamladıklarının altını çizen Kaptan Şevk, bir üst lige hazır olduklarını da dile getirdi.

Erdemli İttifak Adayı Mükerrem Tollu, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına her alanda faaliyet yürüttüklerini kaydetti. Gelecek nesillerin ülkeye hayırlı bireyler olarak yetiştirilmesi için kültür, sanat ve spor faaliyetleri noktasında sosyal yaşam alanları oluşturduklarının altını çizen İttifak Adayı Tollu, futboldan basketbola, okçuluktan dövüş sanatlarına, su sporlarından aerobiğe kadar her alanda kurslarla eğitim desteği sağladıklarını dile getirdi. Basketbol Takımının sağladığı başarı ile gurur duyduklarını ifadelerine ekleyen Başkan Tollu, şampiyonluklarından dolayı tüm sporcuları tebrik etti.