GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2019 18:07   Güncelleme : 26-02-2019 19:21

Başkan Tollu Yörüklerin Yolunu Açtı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Sarıkaya Mahallesi sınırları içinde bulunan, Omarın Köyü olarak bilinen mevkiiye yaptığı hizmetlerden dolayı bir kez daha vatandaşın takdirini kazandı. Yörüklerin kullandığı Omarın Köyü mevkiinde yaşayanlar, yolun 20 yıl önce stabilize olarak yapıldığını fakat bir türlü malzemeli bakım çalışmasının tamamlanmadığından muzdarip olduklarını belirterek, Mükerrem Tollu ve ekibi tarafından yapılan bakım çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Tollu Yörüklerin Yolunu Açtı

Erdemli Belediyesi, Büyükşehir Yasası sonrası ilçeye bağlanan mahallelerde artış olmasına rağmen herhangi bir aksaklığa mahal vermeden çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Küstüllü Sarıkaya bağlantı yolunu onaran ve bakımını gerçekleştiren Erdemli Belediyesi, 20 yıl önce açılmasına rağmen gerekli çalışmaların yapılmaması sonucu bölge Yörüklerini zor duruma sokan 9 kilometrelik yolun yapım, onarım ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirdi.

BAŞKANIM YANIMDA, BAŞKANIN YANINDA

Çocuklarını okula göndermekte güçlük çektiklerini vurgulayan vatandaşlar, servislerin bozuk yola girmek istemediklerini, bu yüzden sıkıntı yaşadıklarını kaydetti. Sarıkaya Mahalle Muhtarı Mustafa Ulak, “Bu yolumuz çok önemli bir yol. Sebzecilerimiz ve Yörüklerimiz burada yaşıyor. Servis yolu olmamasından dolayı çocuklarımızı okula göndermekte zorlanıyorduk. Yolumuzu onaran Başkanımıza ve ekiplerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini dile getirdi.

‘YÖRÜKLERE SELAM OLSUN’

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ürettikleri hizmet noktasında önceliklerinin vatandaşların rahatı olduğunun altını çizerek, özellikle kış aylarında yaşanan mağduriyeti en aza indirmek için ara vermeden, sıfır rakımdan iki bin beş yüz rakıma kadar her noktada çalışma yürüttüklerini kaydetti. Hizmetlerin devam edeceğini dile getiren Başkan Tollu, Yörüklere selam iletti.