SPOR
Giriş Tarihi : 25-02-2019 20:48   Güncelleme : 25-02-2019 21:18

Minikler Bu Sporu Çok Sevdi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğünün kardeş okul seçtiği Çerçili İlkokulunda Halat Çekme Federasyonu da ‘’Halat Çekme’’ yarışması düzenledi.

Minikler Bu Sporu Çok Sevdi

Erdemli Halk eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sosyal sorumluluk projesi kapsamında kardeş okul seçtiği Çerçili İlkokulu öğrencileri arasında düzenlenen halat çekme yarışmasında yarışmaya katılan öğrencilere Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir çeşitli hediyeler verdi.

Halat Çekme faaliyetleri ile ilgili bilgi veren federasyon başkanı Eray Aldemir, halat çekme faaliyetlerini yurt geneline yaymaya çalıştıklarını söyledi. Halat Çekme etkinliğinin ata sporu olduğunu ve unutulmaya yüz tuttuğunu ifade eden Aldemir,  ‘’Unutulmaya yüz tutan ve ata sporlarımız arasında yer alan halat çekme sporunu her kesime sevdirmek ve tanıtmak için yurt genelinde çalışmalar, çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Çerçili İlkokulundaki gerçekleştirdiğimiz de bunlardan bir tanesi. Amacımız unutulmaya yüz tutmuş ata sporlarımızı yeniden canlandırmaktır’’ dedi.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) müdürü Ahmet Ateş de yaptığı açıklamada, bu tür sosyal etkinliklerin hem öğrencileri hem de öğretmen ve yöneticileri motive ettiğini kaydetti.

HEM’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çerçili İlkokulunu kardeş okul seçmesi çalışmalarının ileriki dönemlerde başka okullarla devam edeceğini vurguladı.

Halat Çekme Federasyonunun kardeş okul seçtikleri Çerçili İlkokulunda sportif faaliyet düzenlemesinden dolayı teşekkür eden Ateş, bu tür etkinliklerin süreceğini kaydetti.

Yarışmaya katılan öğrenciler ise yarışmayı çok sevdiklerini bahar ayında yeniden düzenlemelerini istediler.