EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-02-2019 20:41   Güncelleme : 25-02-2019 20:41

Erdemli’de 30. Vergi Haftası Etkinliği

Erdemli’de 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Mevlüt Altuntaş Müdür Yardımcısı Nuray Eğilmezcan, Uzman Harun Mercan ile Meral Ateş, ilçe kaymakamı Avni Kula’yı makamında ziyaret ederek çiçek takdiminde bulundu.

Erdemli’de 30. Vergi Haftası Etkinliği

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren kaymakam Kula, Vergi, bir ülkenin geleceğine yaptığı yatırımın adıdır diyerek, zamanında vergisini ödeyen mükelleflere teşekkür etti.

Vergi Dairesi heyeti kaymakam ziyaretinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı. Esnaf Odası Başkanı Halil Metik ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler’i ziyaret ederek günün anısına çiçek takdim etti.

Vergi Haftasını kutlamadaki amacın mükelleflerin gönüllülük esasını geliştirmek olduğunu belirten Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Mevlüt Altuntaş, "Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergi ödevinin ulusal nitelikte bir görev olduğunun toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılmasına yönelik her yıl düzenlenmektedir’’ dedi.  

Bu yıl, "Vergi Haftası" etkinliklerinin 30’uncusunun düzenlendiğini belirten Altuntaş, Vergi Haftası 25 Şubat -3 Mart tarihleri arasında yapıldığını vurguladı.

Özellikle öğrencilerin bilgilendirilmesinin yanında çeşitli kurum ve mükellef ziyaretleri’ de gerçekleşeceğini ifade etti.