SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2019 20:01   Güncelleme : 22-02-2019 20:01

Yalman, “Alperenler ve BBP Olarak sadece Cumhur İttifakını Destekliyoruz”

Büyük Birlik Partisi Mersin il Başkanı Alpay Yalman, bir Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Tarsus ilçesinde ‘’Büyük Birlik Partisi ile Alperen Ocakları tarafından kendisinin desteklendiğine yönelik yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Yalman, “Alperenler ve BBP Olarak sadece Cumhur İttifakını Destekliyoruz”

Yalman, yazılı açıklama yaparak ‘’Büyük Birlik Partisi olarak biz sadece Cumhur ittifakını destekliyoruz’’ dedi.

Yalman yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “DP Mersin Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, 21/02/2019 tarihinde Tarsus ilçesinde yapmış olduğu toplantıda, Büyük Birlik Partimiz ve Alperen Ocakları Tarafından aranarak kendisini desteklediğimizi belirtmiştir. Bu tamamen yalandır ve biz parti olarak sadece Cumhur İttifakını desteklemekteyiz.

Bu açıklama sırasında Kocamaz'ın yanında bulunan ve daha önce disiplinsizlikten ötürü partimizden ihraç edilen Hasan Köse ile birlikte poz verilip kamuoyunu yönlendirme ve yanıltma yapılmıştır. Bu durumu kınıyoruz.

Parti genel merkezi tarafından yapılan 30 büyükşehir belediyesinde Ülkemizin Geleceğinden yana olma adına "Cumhur ittifakı’’nı destekleme kararının sonuna kadar arkasındayız.

Bu kapsamda DP İl Başkanlığı ve DP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ dan Büyük Birlik Partisi olarak düzeltme açıklaması beklemekteyiz ve konunun kamuoyuna arz etmekteyiz.’’ Dedi.