KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-02-2019 18:40   Güncelleme : 20-02-2019 18:48

Yörük Müzesine Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi, ilçede Yörük tarihini yaşatmak için başlattığı çalışmalar neticesinde kurmuş olduğu Yörük Müzesi vatandaşlar ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğü bildirildi.

Yörük Müzesine Büyük İlgi

İlçe mahallelerinde yaşayan Yörüklerin bağışladığı eşyalarla kurulan müze, ücretsiz olarak ziyaretçilere kapılarını açmış durumda. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu değerlendirmede bulunarak, tarihine ve kültürüne sahip çıkmayan toplumların asla ilerleyemeyeceğini söyledi.

Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, ilçenin çok önemli bir mirasa sahip olduğunu bildirdi. Erdemli’nin her noktasında Yörüklerin yaşam izlerinin taşındığını bildiren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu kültürün hala yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini ifade etti. Kendi tarih ve kültürüne sahip çıkmayan toplumların gelişmelerini sağlayamayacağını dile getiren Başkan Tollu, bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini bildirdi. Bu kapsamda vatandaşların desteği ile kurdukları müzenin Kültür Merkezi önü sahil bandında hizmet verdiğini söyledi.