EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-02-2019 17:50   Güncelleme : 20-02-2019 17:50

İnadına Üreteceğiz

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Mükerrem Tollu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğünü ziyaret etti.

İnadına Üreteceğiz

Tollu, kurum konferans salonunda HEM Müdürü Ahmet Ateş, müdür yardımcıları Ali Cila, Teslime Çetinel ve Turan Toker ile görüştü, usta öğreticilerin de sorunlarını dinledi, gelecek döneme yönelik projeleri arasında usta öğreticilere yönelik müjdeli bilgiler verdi.

HEM Konferans Salonundaki toplantının açılış konuşmasını HEM müdürü Ahmet Ateş yaptı. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün geçen yıl 20 bine yakın insanı meslek sahibi yaparak belge verdiğini belirten Ateş, daha çok insanın meslek sahibi olması için bundan böyle belediye ile ortak projeler hazırlayarak daha çok insanın istihdamına yönelik çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Birçok usta öğreticinin kurs açması için yer bulamadığını ve yer sıkıntısı yaşadığına dikkat çeken Ateş, yeni kurs yerlerinin açılmasına yönelik başkanımızdan destek bekliyoruz diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin geleceği adına, ortak bir paydada buluşmak için özel ve resmi kurumlarla bir araya geldiklerini belirtti.

Toplumların ancak üretim ile dünya standartlarında kendine yer bulabileceğine değinen Başkan Tollu, Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticileri Toplantısına katılmasından dolayı memnun olduğunu belirtti.

Yeni dönemde halk eğitim ile iç içe ve el ele vererek çalışacakların anımsatan Tollu şöyle konuştu:

‘’İnadına üretim yapıp hem usta öğreticilerimizin aile bütçelerine katkı sağlayacak hem de ülke ekonomisine katkı sunacak projeler hazırlıyoruz. Siz usta öğreticilerimize imkan sağlandığında neler yapabileceklerine bizzat şahit oldum. Usta öğretici arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda bildiklerini insanlara aktarmalarını ve üretim yapmaları için projeler hazırlıyoruz. Bunlardan bazılarını söylemek gerekir ise, yeni kurs merkezleri açacağız. Ürettiğiniz eserleri satabileceğiniz satış merkezi yapacağız. Daha çok gencimizin spor yapmasını sağlayacak yeni salonlar açacağız.

Erdemli turizm kenti ve ilçemizin güzelliklerini anlatan hediyelik eşyalarımız yok Erdemliyi anlatan hediyelik eşya yapılmasını sağlayacak çalışmalar yapacağız İlçemize tatile gelenlere Erdemlinin tarihi ve turistik yerlerini anlatan hediyelik eşyalar yapacağız. Bunu sizler yapacak satarak da aile bütçenize katkı sağlayacaksınız.’’    

Toplantı sonunda Belediye Başkanı Mükerrem Tollu usta öğreticilerin sorularını cevaplandırdı.