SİYASET
Giriş Tarihi : 20-02-2019 16:23   Güncelleme : 20-02-2019 16:23

Başkan Tollu, “Dünyaya 20. Yüzyılda Bir Lider Gelmiştir, O da Türk Milletine Nasip Olmuştur”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Atatürkçü Düşünce Deneği Başkanı Haluk Gülle ve yönetimini ziyaret etti.

Başkan Tollu, “Dünyaya 20. Yüzyılda Bir Lider Gelmiştir, O da Türk Milletine Nasip Olmuştur”

Bu kapsamda önce Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret eden Tollu, daha sonrasında Usta Öğreticileri Toplantısına katıldı. Toplumların ancak üretim ile Dünya standartlarında kendine yer bulabileceğine değinen Başkan Tollu yaptığı açıklamada,

“Sizin gibi ufku geniş insanlarımızın huzurlarında olmaktan çok mutluyum. İnşallah Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşacağız. Bunun için de çok çalışacağız. Atatürk’ün vizyonu, geleceğe bakış açısı, liderliği Dünya’da dikkat çekiyor. Öyle ki Ulu Önderimiz için ‘ Dünya’ya 20.yy da bir lider gelmiştir, o da Türk milletine nasip olmuştur.’ ifadeleri kullanılmıştır. Sizlerin, bu ışıkta gençlerimizi yetiştiriyor ve onlara yol gösteriyor olmanız çok önemli. Bizlere düşen de ortak akıl ile sizlerle birlikte bu kenti inşa etmektir. ” dedi.

Atatürkçü Düşünce Deneği Başkanı Haluk Gülle’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Başkanımızın burada olması bizler için çok önemli. Kuruluşun ve kurtuluşun mimarları, cumhuriyetin temsilcisi insanlarımız burada ve ilk misafirimiz de başkanımız. Bizlere kapılarını her çaldığımızda yardımcı olan, destek veren başkanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.” Dedi.