SİYASET
Giriş Tarihi : 18-02-2019 21:00   Güncelleme : 18-02-2019 23:54

İşte AK Parti Erdemli'nin Yeni İlçe Yönetim Kurulu

AK Parti Erdemli ilçe başkanlığı yeni yönetimi belirlendi. Mehmet Topçu başkanlığında toplanan ilçe yönetimi ilk toplantısını yaptı, yeni yönetime hayırlı olması dileğinde bulundu. Toplantıya Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım da katıldı.

İşte AK Parti Erdemli'nin Yeni İlçe Yönetim Kurulu

31 Mart yeril seçimlerinden Cumhur İttifakının zaferle çıkacağını belirten Mehmet Topçu, toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Aralık 2018 tarihinde belediye başkanlığı aday adaylığı için ilçe başkanlığından ayrılmalarının ardından genel merkez ve büyüklerin de uygun görmesi ile yeniden ilçe başkanı olarak görevlendirildiğini söyledi.

Topçu, ilçe başkanı olarak atanmasının ardından en kısa zamanda yönetim kurulu üyelerini belirlediklerini ve genel merkeze listeyi sunduklarını kaydeden Topçu, sundukları listenin onaylanarak yeni yönetimin göreve başladığını belirtti.

Topçu, yeniden ilçe başkanlığına atanma süreci ve yeni yönetimin oluşmasında desteklerini esirgemeyen başta Genel Başkan Yardımcısı ve teşkilat başkanı Erkan Kandemir olmak üzere bölge ve il koordinatör milletvekillerine, Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekilimiz Lütfi Elvan’a ve milletvekillerine il başkanına kendisine gösterilen güvenden dolayı teşekkür etti.

31 Martta yerel seçimler var diyen Topçu konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘’Bu yönetim ile üçüncü dönemimize giriyoruz ve üçüncü seçimimizi yaşayacağız. Önümüzde yerel seçimler var ve seçim arifesindeyiz. Daha önceki seçimlerde teşkilat olarak birlik beraberlik içerisinde başarılı bir seçim süreci yaşadık. Bu seçimde de aynı başarıyı göstermek için var gücümüz ile çalışacağız.  

Hepimiz biliyoruz ki Türkiye’de Cumhur İttifakı var. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin birlikteliği ile Cumhur ittifakına karar verildi. Mersin Büyükşehir ve 13 ilçede ittifak çalışmasında Toroslar Belediye Başkanı ve büyükşehirde AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna beyi Erdemli’de de mevcut belediye başkanımız Mükerrem Tollu beyi destekleyecek ve yeniden başkan seçilmelerini sağlayacağız. Meclis listesi hazırlanıp teslim edildikten sonraki süreçte teşkilat ve meclis üyesi adaylarımız ile birlikte hem MHP’nin teşkilatları ve adayımızla birlikte hem de bizim teşkilatlarımız birlik beraberlik içerisinde seçimleri almak için baş koyup var gücümüz ile çalışacağız.

Kim ne derse desin önemli olan şu, bu davanın ve ümmetin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır arkadaşlar. Sayın Dr. Devlet Bahçeli ile aldıkları karar doğrultusunda tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Erdemli’de de Cumhur İttifakı adayımıza sonuna kadar en büyük desteği vereceğiz. İnşallah başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Erdemli belediyesi ile birlikte 13 ilçe başkanlığını alıp bu zaferi elde edip, genel başkanlarımıza hediye edeceğiz.’’

Cumhur İttifakını zedelemek için var güçleri ile çalışsalar da fitne fesat yaysalar da bizim seçmenimiz üzerinden prim yapmaya çalışsalar da kesinlikle buna izin vermeyeceğiz diyen AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, ‘’Biz iyi biliyoruz ki bu millet liderine sadakatini gösterip 31 Mart’ta en güzel cevabı verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yönetim kurulu üyelerimizi aramıza katıldıkları için kutluyor ve hayırlı olması dileklerimi iletiyor, rabbim yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin diyorum’’ diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu yeni yönetim kurulu üyelerini de şöyle açıkladı:

‘’Mehmet Topçu, Abuzer Kamar, Ali Sapmazoğlu. Ali Yalçın, Arif Aksay, Cahit Gürsoy, Canan Demir, Doğan Dağdur. Ergün Tay, Fatih Aktaş, Fatma Üzer, Günayşe Çengel, Harun Kılıç, Hasan Özer, İzzet Kılınç, İskender Darıcı, İsmet Dölek, Kerim Dudu. Mahmut Şen, Mehmet Ali Doğru, Mustafa Sağır, Osman Kılıçyay, Ömer Şen, Sare Turna, Süleyman Nerkiz.

Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Zeki Doğan, Uğur Daş, Osman Yılmaz, Ertan Yalçın, Kübra Çiftçi, Mustafa Demircan, Ahmet İlker, Ayhan Şenol. Tuncay Erdovan, Eyüp Kurt, Süleyman Erden, Hüseyin Tıraş ve Tuba Köprücü.’’