GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2019 20:09   Güncelleme : 18-02-2019 23:53

Başkan Tollu'dan Erdemli’ye Limonata Fabrikası Müjdesi

Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mükerrem Tollu, ‘’Erdemlinin yıllardır özlemini çektiği Limonata fabrikası ve plastik kasa fabrikası kurulması için proje çalışması başlattık’’ dedi.

Başkan Tollu'dan Erdemli’ye Limonata Fabrikası Müjdesi

MHP Erdemli ilçe başkanı Fatih Serin, belediye meclis üyeleri ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında limon hasadı yapılan narenciye bahçelerinde çalışan limon tezgâhlarını ziyaret etti limon kesip birlikte yemek yedi tatlı ikramında bulundu.

Erdemli ilçe merkezi, Limonlu, Kocahasanlı ve Karakeşli Mahallelerinde bulunan limon tezgâhlarını ziyaret eden Başkan Tollu, yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Erdemli limonun başkenti diyen Tollu, bunun da ilçe için çok ciddi bir ekonomik değer ve gelir kapısı olduğunu söyledi.

Tarımla ilgi insanların zaman geçtikçe güçsüzleştiğini anımsatan Mükerrem Tollu, "Bu yıl aşırı yağmur yağışından dolayı hasat zamanında yapılamadı ve haliyle de limon para etmedi bu nedenle de çiftçilerimiz sıkıntılı. Bu kadar tarım ürünün elde edildiği bu kentte mutlaka tarım ürünlerinin artık sanayi ürünü haline gelmesi gerekiyor. Biz de belediye olarak şu ana kadar kentin temel meselelerini hallettik, bundan sonra kente ekonomik değer katan, kentte istihdam oluşturan ve vatandaşın yaşam kalitesini arttıracak, ekonomik anlamda değer katacak projeler üretiyoruz.

İnşallah, özel sektörle birlikte tarım ürünlerinin sanayi ürünü haline gelmesi için özel sektörle birlikte tesisler kuracağız. İlçemizde bir limonata fabrikasının olması ekonomiye büyük katkı sağlayacak ve ciddi bir istihdam sağlayacaktır. Yine bunun yanında bizim örtü altı sebze ve meyve üretiminde ciddi bir yer tutan plastik kasa fabrikası ve sebze fide üretim tesisi gibi katma değeri yüksek çalışmalar gerçekleştireceğiz’’ dedi.

Kalitesi çok yüksek olmasına rağmen ilçedeki üretimi gerçekleştirilen tarım ürünlerinin marka değerinin de olmaması ciddi bir eksiklik diyen Mükerrem Tollu şöyle konuştu:

‘’Erdemli limonu başta olmak üzere domates ve muz üretiminin tescillenmesi için belediye olarak Türk Patent Enstitüsüne müracaatımızı yaptık. Erdemli’deki tarım ürünlerinin sanayi ürünü haline gelmesi için markalaşma çalışmalarımızı da başlattık.’’

Başkan Tollu, işçilerle birlikte limon kesti, limon sandığı hazırladı ve tatlı ikramında bulundu.