EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-02-2019 17:11   Güncelleme : 15-02-2019 17:11

Bu Gurur Hepimizin

Dünya Zeka Oyunları Federasyonu Türkiye Temsilcisi Türk Beyin Takımının düzenlemiş olduğu Beyin Olimpiyatlarında Erdemli Gaye Okulları 4. Sınıf öğrencilerimizden Burak yiğit Yılmaz ve Efe Mehmet Kaya Akdeniz bölge finallerine katılmaya hak kazandılar. Öğrencilerimiz Türkiye finali için Mersin ili adına bölge finallerinde yarışmak üzere Erdemli’nin gururu oldular.

Bu Gurur Hepimizin

Türkiye’de zeka oyunları kültürünün yaygınlaşması adına 1992 den bu yana faaliyetlerini sürdüren Türk Beyin Takımı, aynı zamanda uluslararası yarışmalar olan WSC (dünya sudoku şampiyonası) ve WPC (dünya akıl oyunları şampiyonası) de ülkemizi temsil etmektedirler.

Kısa adıyla TBT olarak anılan Türk Beyin Takımı, şuan ortaokullarda halen okutulmakta olan seçmeli zekâ oyunları dersinin müfredatının düzenlenmesinde Talim ve Terbiye Kuruluna danışmanlık veren ve müfredatı hazırlayan ekiptir.

TBT, zekâ oyunlarını yaygınlaştırmak ve uluslarası yarışmalarda Türkiye’yi temsil edecek genç beyinleri keşfetmek için, illerde bulunan formatörleri ile Beyin Olimpiyatlarını gerçekleştirmiştir.

Erdemli Gaye Okulları ev sahipliğinde, TBT Mersin Formatörlüğü işbirliği ile ilk aşaması ilçemizde 5 Ocak 2019 da gerçekleştirilmiştir.

Gaye Okulları idarecileri öğrencilerinin göstermiş olduğu bu başarının tesadüf olmadığını belirtmiştir. Bununla birlikte zekâ oyunları dersi öğretmeni Arzu Demir, okulun öğrencilerimize sağlamış olduğu imkanları en güzel şekilde değerlendirmemiz ve sene başından itibaren yapılan düzenli ve keyifli çalışmaların bu başarıyı getirdiğini ifade ettiğini kaydetti.