GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-02-2019 17:07   Güncelleme : 14-02-2019 17:07

Mersin'de Terör Operasyonu: 1 Kişi Erdemli'den 9 Kişi Gözaltına Alındı

Sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK propagandası yaptıkları ve yasadışı eylemlere katıldıkları belirlenen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda 1’i Erdemli ’den toplam 9 kişi gözaltına alındı bir kişi de aranıyor.

Mersin'de Terör Operasyonu: 1 Kişi Erdemli'den 9 Kişi Gözaltına Alındı

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın PKK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında, sosyal medya hesaplarından terör örgütünü övücü ve destekleyici paylaşımlarda bulunan, örgüt propagandası yapan, örgüt içinde faaliyette bulunan, yasadışı eylemlere katılan ve düzenlenen mitinglerde bölücü başının posterini taşıyan 10 şüpheli tespit edildi. Şüpheliler hakkında verilen yakalama kararının ardından Mersin Polisi, operasyon yaptı. Önceden belirlenen adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda biri Erdemli ilçesinde olmak üzere 9 şüpheli gözaltına alındı. Bir şüpheli ise aranıyor.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Şüpheliler sorgulanmak üzere Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü bildirildi.