SİYASET
Giriş Tarihi : 13-02-2019 17:14   Güncelleme : 13-02-2019 17:14

Başkan Tuna, “Mersin, Bizimle Daha Güzel Olacak”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin’in 13 ilçesinde seçim ofislerini açmaya devam ediyor. Başkan Tuna, Eski Tevfik Sırrı Gür Stadı karşısında bulunan Yenişehir Seçim Ofisinin açılışını; Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu ile birlikte görkemli bir törenle yaptı. AK Parti ve MHP İl ve İlçe Teşkilatlarının da hazır bulunduğu açılışa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Tuna, “Mersin, Bizimle Daha Güzel Olacak”

Burada bir açıklama yapan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Teşkilatlarımızın gücünü arkamızda hissederek, hemşehrilerimizin destek ve teveccühü ile çıktığımız bu yolda birlik ve beraberliğimizi sürdürerek, 31 Mart seçimlerinde 13+1 yapacağız” dedi.

Başkan Tuna; “Seçim büroları çıkış noktalarımızdır. Teşkilat esasını daha sağlıklı kılmak adına yaptığımız çalışmalardır. Seçim, teşkilatlarla kazanılır. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve MHP Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde kurulan Cumhur İttifakı çatısı altında; MHP ve AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarımız koordinasyonlarını güzel kurdular. Buna ilave olarak lojistik ve bilgi desteği anlamında da seçim koordinasyon üst kurulu sağlıklı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. İttifak çatısı altında partilerin kaynaşması ve beraber olması hepsinden önemli. Mersin için bizler bir şansız. Cumhur İttifakı İlçe Belediye Başkan Adaylarımız, Büyükşehirde Hamit Tuna ve üstte hükümetimiz. Milletimiz iradesini ortaya koymak suretiyle bizleri seçtiği zaman Mersin kazanacak ve hizmet ölçeğinde de bu beş yılı dolu dolu geçirecek. Yenişehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Bekir Topçu da vizyonuyla Yenişehir’e değer katacak bir şahsiyat.

Çok değerli ve dinamik genç bir belediye başkan adayımız. Zaten, teknolojiyi ve bilgi çağını yakalamış bir gençlik hayalimiz var. Büyüklerimizin tecrübesinden, gençlerimizin de becerisinden faydalanmak istiyoruz. Biz de millet ortalaması hayatımızda, hiçbir zaman sırça köşklerden Belediye Başkanlığı yapmadık. Milletin ağzından, milletin elini sıkarak derdini dinledik ve dinliyoruz. Bu yanıyla ve yönüyle de kentimizde tanınan bir Belediye Başkanıyım. İlçe Belediye Başkan Aday arkadaşlarımızın da netleşmesi ile birlikte halayımızı doğru kurguladık. Şimdi ise halayımızı hep beraber daha güzel çekiyoruz. Bizi herkes alkışlıyor. Açtığımız seçim bürolarımızda, toplantılarımızda ve esnaf ziyaretlerimizde insanlarımız muhteşem bir fotoğraf karesi oluşturarak, sevgilerini bizlere gösteriyor. Yaratandan ötürü bütün yaratılanları Allah’ın kutsal emaneti olarak görüp, 15 yıldır hizmetimizi bu şekilde yaptık. Bundan sonrada inşallah böyle devam ederek, bu kentte sosyal barışı tesis edeceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu da Yenişehir Seçim ofisinin hayırlı olmasını dileyerek; “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamit Tuna ile birlikte gönül gönüle, kola vererek inşallah 31 Mart’tan sonra yaşadığımız bu kente hükümetimizin de gücüyle çok güzel hizmetlerde bulunacağız. Tüm hemşehrilerimize göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.