SPOR
Giriş Tarihi : 12-02-2019 18:21   Güncelleme : 12-02-2019 18:45

Ver kiloyu kap ayakkabıyı

Erdemli Belediye’si kadınları spora teşvik çalışmaları kapsamında başlattığı ‘’Kilo verene ayakkabı hediye’’ kampanyasının devam ettiği bildirildi.

Ver kiloyu kap ayakkabıyı

Belediye Spor Merkezine devam eden 500 kadına bir ayda dört kilo vermeleri karşılığında spor ayakkabısı hediye edeceğini duyuran belediye Kadınları sosyal hayata dahil etmek, obeziteye karşı mücadele vermek adına çalışmalarına devam ediyor.

Önceki dönemlerde Belediye Spor Merkezine giden kadınların vücut ölçümünü yapan eğitmen Ebrule Türer, bu kapsamda oluşturulan kampanyanın devam edeceğini belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ile gündeme gelirken, sağlıklı kadınların sağlıklı toplumların temelini oluşturduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili bilgi veren başkan Tollu, “İlçemizin her mahallesine vatandaşlarımız için spor tesisleri, futbol sahaları oluşturduk. Açtığımız kurslar ile de eğitmenler gözetiminde çalışmalarını sağladık. Bizler biliyoruz ki aile mefhumu toplumumuzun en önemli mihenk taşı. Bu kurumun düzeni de kadınlarımızın mutluluğundan geçiyor. Bizde bu nedenle Belediyemizin açmış olduğu bayanlara özel ücretsiz spor merkezinde bayanlarımızı spora teşvik etmek adına bir ayda en çok kilo veren 22 bayanımıza spor ayakkabısı hediye edeceğiz. Spor merkezimiz aynı zamanda cumartesi günleri 5-6 yaş gurubu öğrencilerimize jimnastik kursu veriyoruz.    Sağlıklı çocuklar sağlıklı kadınlar sağlıklı toplumların temeli” vurgusunda bulundu.