SPOR
Giriş Tarihi : 11-02-2019 17:20   Güncelleme : 11-02-2019 17:34

Filenin Aslanları Türkiye Yarı Final’de

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi (AKAL) Kayseri’de yapılan liselerarası genç erkekler voleybol grup maçlarında Türkiye Yarı Finaline yükseldi.

Filenin Aslanları Türkiye Yarı Final’de

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Genç erkekler takımı yaptığı karşılaşmalarda ilk maçı Yozgat temsilcisi Akdağ Mağden’i Anadolu Lisesini 25-10, 25-11 ve 25-18 ilk skorla 3 sıfır yenmeyi başardı. AKAL ikinci maçında Gaziantep temsilcisi Hacısani Konukoğlu Anadolu Lisesini 25-14, 25-18 ve 25-18 ilk skorlarla 3-0 alarak yenilgisiz olarak gurup birincisi oldu. AKAL gösterdiği başarılarla Türkiye yarı finallerinde Erdemliyi ve Mersin’i temsil etmeye hak kazandı.

Maçlar hakkında bilgi veren Akdeniz Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Musa Arslan, okulun genç erkeler voleybol takımı Mersin’de yapılan karşılaşmalar sonucunda il birincisi olduğunu, 6-10 Şubat tarihleri arasında Kayseri’de yapılan maçlarda Erdemli’yi ve Mersin’i temsil ermeye hak kazandığını söyledi.

Kayseri’de yapılan karşılaşmalara farklı bölgelerden toplam 11 takımın katıldığını belirten Arslan, C grubunda yer alan Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi genç erkekler voleybol takımının göstermiş olduğu büyük başarıyla maçları 3-0’lık skorlarla yenilgisiz olarak tamamladığını kaydederek,

‘’Takım antrenörü Metin Hafızoğlu ve öğrencilerimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyorum’’ dedi.

Takım antrenörü Akdeniz Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Metin Hafızoğlu ise maçlara giderken öğrencilerine güvendiklerini birlikte başardıklarını vurguladı.

Önümüzde Türkiye yarı finali maçları var diyen Hafızoğlu, ‘’Hedefimiz Erdemli’yi ve Mersin’i yarı finallerde de en güzel şekilde temsil ermek ve kupayı Erdemlimize ve okulumuza kazandırmak’’ dedi.

Hafızoğlu, ‘’Bizden desteklerini eksik etmeyen başta okul müdürünüz Halit Çoban’a, Mersin okul sporları il temsilcisi İrfan Çalışır’a, okul aile birliği başkanımıza ve Erdemli Belediyesine teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Rahmi Alim de gerek Mersin’de gerekse Kayseri’de gurupta güçlü rakipler olmasına rağmen takım arkadaşlarıyla birlikte maçları başarıyla tamamladıklarını ifade etti.

Alim, hedeflerinin yarı finaller de başarı göstererek final oynamak ve kupayı okullarına kazandırmak olduğunu dile getirdi.

Grup birincisi olan Akdeniz Anadolu Lisesi genç erkekler voleybol takım başarılarını şampiyonluk pastası keserek kutladılar.