SPOR
Giriş Tarihi : 07-02-2019 16:26   Güncelleme : 07-02-2019 17:01

Milli Takım Erdemli’de Kampa Girdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAF) Başkanı Ufuk Arman, Trap Milli Takımını Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda ziyaret etti. 15-26 Mart tarihlerinde Meksika’da düzenlenecek olan dünya kupasında kota almak istediklerini belirten Arman, 4 kişilik milli takım ekibinin Erdemli’de 10 günlük kampa girdiğini söyledi.

Milli Takım Erdemli’de Kampa Girdi

Erdemli kampında biri bayan toplam 4 sporcunun olimpiyat için kota mücadelesi vereceğini kaydeden Arman açıklamalarda bulundu. Milli takım kampının Mersin’de yapılmasına hava şartlarının da uygun olmasının etkili olduğunu vurgulayan Arman şöyle konuştu:

‘’Olimpiyat elemelerinden birisi olan Meksika’da dünya kupası yarışları olacak. Bu kupa bir bakıma olimpiyatlar öncesi kota hazırlığı olacak. Kampa aldığımız milli takım kadromuzdaki sporcularımız olimpiyat aday kadrosunda olan sporcularımızdır. Meksika’dan kotamızı alıp geleceğiz inşallah.’’  

Mersin’de hava sıcaklığının 17 derece olmasının avantajını kullandıklarını belirten Arman, ‘’Bizim açımızdan Mersin’de 17 derecelik güzel bir hava var. İklim yapısı gereği diğer bölgeler buz keserken burada hava sıcaklığı 17 derecenin üzerinde mükemmel güneşli hava var. Bu güzel hava atışlara da yansıyacağına inancım sonsuz. Erdemli kampımızdan sonra gideceğimiz Meksika’dan olimpiyat kotalarımızı alıp döneceğiz inşallah’’ ifadesini kullandı.

Trap milli Takımını Ali Emre Güray’ın çalıştırdığını kaydeden Arman milli takımda Yavuz İlnan, Tolga Tunçer, Murat İlbilgi ve bayan sporcu Safiye Sarıtürk’ün yer aldığını belirtti.

11 Şubat’ta bitecek olan kampta yer alan kadın sporcu Safiye Sarıtürk ise milli takım kampının neşe içinde geçtiğine dikkat çekerek, Meksika’ya olimpiyat öncesi kota almak için gideceklerini belirterek şunları söyledi:

‘’Meksika da 15-26 tarihlerinde yapılacak olan dünya kupasına hazırlanıyoruz. Atıcılığın trap dalında mücadele ediyorum diğer milli takım arkadaşlarımla birlikte hedefimiz olimpiyat kotasını almak. Türk milli takımı olarak bu kotayı alnımızın akı ile alıp geleceğiz.’’

Atıcılık branşında milli takımda tek bayan sporcu olmanın kendisi için bir avantaj olduğunu vurgulayan Sarıtürk, ‘’2016 yılından bu yana milli takımda tek bayan sporcu olarak katılıyorum. Takımda tek kadın sporcu olmama rağmen diğer arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyoruz. Milli takım hocamız Ali Emre Güray’ın dikkatli ve titiz çalışmalarını bize yansıtması bizleri daha da motive ediyor’’ diye konuştu.

Bu spor dalını seçmek isteyen kadınlara da çağrıda bulunan Sarıtürk, tüfekten korkmasınlar diyerek şöyle konuştu:

‘’Kadınlarımız tüfekten korkmasın ve bu spor dalına gelsinler. Neden bizim milli takımımızda daha fazla kadın olmasın, böylelikle bende takımda yalnız kadın olmam. Ne kadar çok kadın sporcumuz olursa o kadar fazla rekabet olur bu da milli takımın daha fazla kota alması demektir.’’