SİYASET
Giriş Tarihi : 07-02-2019 15:18   Güncelleme : 07-02-2019 15:18

Erdemli’ye Cepsiz Ceketli Aday: Mehmet Yıldız

Saadet Partisi Erdemli Belediye Başkan Adayının Mehmet Yıldız olduğunu açıkladı. Mehmet Yıldız’ın belediye başkanlığı adaylığının açıklanmasıyla boşalan ilçe başkanlığı görevine ise Nurbaki Şahin atandı.

Erdemli’ye Cepsiz Ceketli Aday: Mehmet Yıldız

Parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısına il başkanı Soner Contar, il müfettişi Esat Güneş ve partililer hazır bulundu. Aday tanıtım toplantısında konuşan Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Contar, 31 Mart Akşamı ve 1 Nisan sabahının Erdemli Belediye Başkanı Mehmet Yıldız olacağı iddiasında bulundu.

Mehmet Yıldız’ın ikinci kez Saadet Partisi’nin belediye başkan adayı olduğunu kaydederek şimdiden hayırlı olsun ifadesini kullandı.

Contar, iktidarın yerel seçimi genel seçim havasına çekmek için uğraş verdiğine dikkat çekerek, ‘’Belediyeleri kim kazanırsa kazansın Türkiye'nin Beka sorunu olmayacaktır. 1 Nisan sabahı herkes işine huzur içinde gidecektir. Başkanlık gelince koalisyon bitecek diyenler belediye seçimlerinde koalisyon yapıyor. Türkiye'nin en büyük partisi ülke genelinde %25 oranında seçimlere giremiyor. Erdemli'de bu seçim bölgelerinden biri olarak 45 bin seçmenin adayı yok. Biz de ilk etapta bu 45 bin seçmenin akabinde de 100 bin seçmenin oyuna talibiz" dedi.

Saadet Partisi ilçe başkanlığına yeni atanan Nurbaki Şahin de konuşmasında, seçmene cenneti vaat etmediklerini söyledi. Şahin, Erdemli Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldız’a tüm olumsuzluklardan arınması adına cepsiz ceket giydirdi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde yurt genelinde bin 400 seçim bölgesinin tamamında kendi adaylarıyla yola çıktıklarını belirten Şahin,  ‘’Erdemli'de de tıpkı Türkiye genelinde olduğu gibi herhangi bir siyasi parti ile ittifak kurmadan Saadet Partisi olarak adayımızı geç de olsa belirledik.

Seçmenlere ve özellikle de bize oy vermeyi düşünen seçmenlere cennet vaat edemiyoruz. Kadro sözü de veremiyoruz. Çünkü emanet devralacağız. Emanete hıyanet edemeyiz. Ancak, adalet, liyakat ve ehliyet kavramlarına dikkat edeceğimizin sözünü veriyoruz.

Biz her kesime eşit mesafede değiliz. Mesafe uzaklığı ifade eder. Dolayısıyla biz herkesi kucaklayacağımızı ifade ediyorum" dedi.

Nurbaki Şahin konuşmasının ardından Saadet Partisi Yerel Seçim kampanyasında kullanacağı 'Cepsiz Ceket' kavramı sinevizyon gösterisi ile tanıtıldı. Sinevizyon gösterisinin ardından ilçe başkanı Nurbaki Şahin cepsiz ceketi başkan adayı Mehmet Yıldız'a giydirerek adaylığını resmen açıkladı.

İkinci kez kendisine belediye başkan adaylığının layık görülmesinden dolayı Saadet Partisi yetkililerine teşekkür etti. Belediye başkan adaylığının açıklanmasının ardından ilçe başkanı Nurbaki Şahin tarafından partinin seçim süresince kullanacağı ‘Cepsiz ceket’’ni girdirmesinin de anlamının büyük ağır olduğunu ifade etti.

Yıldız, belediye başkanı seçilmesi durumunda yapacaklarını da anlattı. Belediye meclis üyesi listesinin ise en kısa zamanda kamuoyuna duyurulacağını vurguladı.

Gönüllerin başkanı Mehmet Ali Şavk da bir konuşma yaptı.