GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2019 19:02   Güncelleme : 06-02-2019 19:05

Kaymakam Sürücülere Uyarı Broşürü Dağıttı, Trafikte Öncelik Yayaların

Erdemli Kaymakamı Avni Kula araç sürücülerine ‘’Öncelik yayaların’’ konulu ikazlarda bulundu, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan el broşürlerini dağıttı.

Kaymakam Sürücülere Uyarı Broşürü Dağıttı, Trafikte Öncelik Yayaların

Beraberinde, ilçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ile Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin ile birlikte, önce D-400 Karayolu üzerinde daha sonra da Türbe Caddesi üzerinde sürücüleri uyarıcı uygulamaya katıldı, sürücülere yönelik bilgilendirmelerin bulunduğu broşürlerden dağıttı.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla Türkiye genelinde hayata geçirilen kampanya,Erdemli ilçesinde de uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Tüm Türkiye'de aynı anda uygulamaya giren kampanyayla ilgili Erdemli’de de etkinlik düzenlendi. İçişleri Bakanlığının 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla 2019 yılını 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan etmesiyle birlikte tüm Türkiye'de farkındalık çalışmaları başlatıldı.

Erdemli’de D-400 Karayolu üzerinde ve Türbe Caddesi üzerinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ilce kaymakamı Avni Kula, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin sürücülere bilgilendirici hem broşür dağıttı hem de sözlü anlatımlarda bulundu.

"Öncelik hayatın, öncelik yayanın"

Sürücülerin yayalara yol verilmesi konusunda duyarlı olması gerektiğinin anlatıldığı etkinlikte,  bir vatandaşın bir yaya geçidinden geçerken mutlaka onlara saygı gösterilmesi gerektiği vurgulandı.