SPOR
Giriş Tarihi : 05-02-2019 20:05   Güncelleme : 05-02-2019 20:05

Ödül Avcısı Erdemli Takımı

Erdemli Halk eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü ile Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün ortaklaşa açtığı çeşitli spor kursları, katıldıkları sportif karşılaşmalardan ödüllerle dönüyor.

Ödül Avcısı Erdemli Takımı

Erdemli Belediyesi Muay Thai takımı, Mersin’de düzenlenen il seçmelerinde 5 birincilik iki ikincilik üç adet de üçüncülük elde ederek ilçeye döndü. Toplam 14 sporcu ile seçmelere katılan Erdemli Belediyesi Muay Thai takımını 10 madalya elde etti.

Seçmelerde üstün başarı gösteren takımı Erdemli Halk Eğitim merkezi hocalarından Müslüm Tekin ile Talip Şaşmaz çalıştırıyor. Hedeflerine milli takımı koyan Erdemlili genç sporculara hem belediyenin hem de halk eğitimin kucak açması ise ayrı bir önem taşıyor.

Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kamil Boran ile birlikte Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ahmet Ateş’i ziyaret eden Erdemli takımı sağladıkları imkandan dolayı teşekkür edip ‘’milli takım’’ sözü verdiler.

Muay Thai ekibinin başarılarına başarı katması için desteklerini hiçbir zaman esirgemeyeceklerini kaydeden Erdemli HEM Müdürü Ahmet Ateş, başarılı sporcuları tebrik etti.

Başarı için güvenmek ve azmin gerektiğine inandığını vurgulayan Ateş, ‘’Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’nun da destekleri ile gençlerimiz bizleri gururlandırdı. Milli takıma giden yolda ilk engeli aştılar ve madalyaları taktılar. Şimdi sırada milli takım var sizlerden milli takım sporcusu olmanızı ve bayrağımızı dalgalandırmanızı bekliyoruz’’ dedi.

Gençlerin kötü alışkanlıklar edinmemeleri ve spor yapmaları için belediyenin tüm imkanlarını seferber eden Spor İşleri Müdürü Kamil Boran ve kurs hocalarımıza teşekkür ediyorum diyen Ateş, ‘’Gençlerimizi başarılı görmek, onlara bu imkanı sağlamak bizlere ayrı bir onur veriyor’’ şeklinde konuştu.

Mersin il seçmelerinde derece alan sporcular sıkletlerine göre şöyle:

‘’71 kiloda İshak Tekin, 60 kiloda Nahsen Ejder Kurt, 57 kiloda Osman Çopur, 57 kiloda Öznur Ünal. Artı 71 kiloda Önder Yıldırım birincilik elde etti.

81 kiloda Murat Kuday, Kerem Özçalışkan ikincilik elde ederken,  üçüncülükleri ise Hürkan Yüksel, Bekir Çağrı Kaya, Ali Can Gökçel ve Behçet Pınarbaşı.’’