GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2019 18:29   Güncelleme : 05-02-2019 18:32

Başkan Rasim Şahin, “Bize Yetkiyi Delege Verdi”

Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin yaptığı yazılı açıklamada; Bazı basın yayın kuruluşlarında aslı astarı olmayan yayınların yapıldığını belirterek kendisine bu görevin 3 yıl önce verildiğini, son yapılan genel kurul toplantısında ise ikinci kez bu göreve çiftçilerin takdiri ile getirildiğini açıkladı.

Başkan Rasim Şahin, “Bize Yetkiyi Delege Verdi”

Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanı Rasim Şahin, Oda delegelerinin ikinci kez kendisine görev vermesinden dolayı teşekkür etti. Başkan Şahin, önceki gün ilçede meydana gelen hortum afetinden dolayı zarar gören çiftçilere de yeniden geçmiş olsun dileklerini iletti. 

EZO Başkanı Rasim Şahin açıklamasında şunları söyledi: ‘’Bu görevi hakkıyla  yaparken  bugün  itibariyle  bazı yayın organlarında bazı şahısların  çıkardığı asılsız haberler beni  derinden  üzmüştür. Acaba bu haberleri yaparken kaç tane çiftçimizin fikri  alınmıştır. Eminim ki artık çamur at  izi kalsın politikasını; çiftçilerimiz şahsıma ve yönetimime gösterdiği teveccüh ile  tamamen saf  dışı  bırakmıştır. Şahsımı da tek tek arayarak bu haberin artık  çok  komik  ve  bilinçli  yapıldığını da  biliyoruz,  Başkanım, senle beraber hizmete şahitlik ettik demeleri beni çok  memnun  etmiştir.

Limona teşvik verilmemesinin ve bunun da bana fatura edilmesi çok gülünçtür. Bu haberi yaparken acaba kendilerini nasıl inandırdılar. Benim bölge  ve  Mersin milletvekillerimizle bire  bir  konuşmalarımı  baskılarımı  nasıl  göz  ardı  edebildiler. Kurulan komisyonlarda sahsımın çiftçilerimizin sesi,  sert yüzü olduğumu nasıl unuttular? Bu sorunu Erdemli’ye nasıl indirgediler? çok  merak  ediyorum. Kaldı ki limona teşviki ben değil hükümet vermektedir. Biz talebimizi yaptık takdir devletimizindir.

Yazlık ve güzlük domates üreticilerimizin rekor fiyatlara domates sattıklarını  neden  unuttular? En çok üzüldüğüm konuda ilçemizde  yaşanan  hortum  ve  fırtına  olayını  bile  kullanarak  aslında  amaçlarını  belli  etmeleridir. Olayın yaşandığı gece saatleri itibariyle uyumadan hasar tespiti yaptığımızı bütün tutanakların yapıldığını adete Ankara’yı telefon yağmuruna tuttuğumuzu da  bizzat eğer mağdur olan çiftçilerimizin yanına gidebilselerdi, öğreneceklerdi…

Özetle söylemek istediğim artık bu millete kimse fitne ve fesat tohumları atamayacaktır. Buna kesin izin vermeyeceğim.

Şahsım ve temsil ettiğim değerli çiftçilerimizin devletimizin gücüne ve şefkatine inancımız tamdır. Hortumdan zarar gören çiftçilerimizin yaraları da en kısa zamanda sarılacağına inancım tamdır. Bütün Erdemli ’mize çiftçilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım.’’ Dedi.