SPOR
Giriş Tarihi : 04-02-2019 20:43   Güncelleme : 04-02-2019 20:43

Erdemlispor Kulübü Wushu’da Madalyaları Topladı

Antalya’da düzenlenen Wushu- Kunk Fu Gençler Türkiye Şampiyonasına antrenör Hasan Çarpar yönetiminde hazırlanan Erdemli Spor ekibi bir ikincilik iki de üçüncülük alarak Erdemli’ye döndü.

Erdemlispor Kulübü Wushu’da Madalyaları Topladı

Kulübün başarılarla ilçeye dönmesinden memnun kaldığını belirten Erdemlispor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, genç ekibin Antalya’dan madalyalarla dönmesinin önemli olduğunu söyledi.

Antalya’ya şampiyona için giden genç ekibin sıkletlerinde aldıkları başarılarla hem Erdemli için hem de Mersin için destan yazdığını kaydeden Morgül, Gençler Türkiye Şampiyonasında bir ikincilik iki de üçüncülük elde edildiğini belirtti.

Wushu – Kunk fu branşın 80 kiloda Erdal Özer’in birincilik aldığını 60. Kiloda Enes Kaçar ile artı 85. Kiloda Ahmet Kafalı’nın ise Türkiye üçüncüsü olduklarını belirten başkan Morgül, ‘’Başta antrenörümüz Hasan Çarpar hocamız olmak üzere tüm sporcularımızı tebrik ediyorum’’ dedi.

Antrenör Hasan Çarpar da yaptığı açıklamada tüm sporcuları başarılarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Antalya’daki Gençler Türkiye Şampiyonasına sıkı bir hazırlık programı hazırlayarak özverili bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Çarpar, ‘’Çalışmamızın meyvesini Türkiye şampiyonasında ikincilik ve üçüncülük alarak ortaya koyduk. Üç kişi ile gittiğimiz Antalya’dan üçte üç yaptık. Yani verdiğimiz emeğimizin meyvesini topladık. Önümüzdeki yarışmalara durmadan yılmadan hazırlanacağız. Bize desteklerini esirgemeyen Erdemlispor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül ve yönetim kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum’’ dedi.