GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2019 20:37   Güncelleme : 04-02-2019 20:40

Başkan Tollu, Rasim Şahin ve Meclisine Başarılar Diledi

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Ziraat Odası Genel Kurul Toplantısına katılarak tek liste halinde gidilen seçimde güven tazeleyen Rasim Şahin’e hayırlı olsun diyerek başarılarının devamını diledi.

Başkan Tollu, Rasim Şahin ve Meclisine Başarılar Diledi

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, toplumların gelişmişlik düzeyinin sacın üçayağına benzetilen tarım, sanayi ve turizm kollarındaki gelişme ile olabileceğini vurguladı. Çiftçilerin elde ettiği ürünlerin sanayi ürünü haline dönüşmesi ile daha da değer kazanacağını belirten Başkan Tollu şunları söyledi;

“Ürünlerimizi sanayi ürünü haline çevirirsek Dünya’ya rekabet gücümüz de artacaktır. Dünya’nın en stratejik ürünlerini tarım ürünleri olarak addediyorlar ve bu doğru bir tespit aslında. Dünya’da nüfus hızla artıyor, tüketim hızla artıyor ekim alanları ise azalmakta. Bizim insanlarımız çalışkan, bizim üretim alanlarımız çok fazla.

Çiftçilerimizin kazanması ülkemizin kazanması, ülkemizin kazanması ise insanlarımızın refah düzeyi daha yüksek yaşaması demek. Bu ülkeyi Büyük Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak zorundayız. Elbirliği ile gönül gönüle vereceğiz inşallah. Seçilen Başkan ve Yeni Meclisimizin odamıza, Erdemli’mize ve memleketimize hayırlı olmasını niyaz ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi.