GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2019 20:18   Güncelleme : 04-02-2019 20:24

Sarıkeçili Yörüklerinden Başkan Tollu’ya Tam Destek

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Sarıkeçili yörüklerinin davetiyle onları çadırlarında ziyaret etti. Sarıkeçili Yörükleri Başkan Tollu’ya yörüklerin en güzel yemeklerinden sıkma ve ayran ikram ettiler ve tam destek verdiklerini söylediler

Sarıkeçili Yörüklerinden Başkan Tollu’ya Tam Destek

Yörüklerin Kıl Çadırında gerçekleşen, Kadınların ve çocukların yöresel kıyafetler giyindiği buluşmada, Başkan Tollu’ya da Yörük poşusu armağan edildi.

Belediye Başkanı Mükerrem Tolu, Yörük kültürünün Erdemli için büyük bir miras olduğuna değinerek; “Var olan bu kültürü korumak ve yeni nesillere aktarmak adına birçok çalışma yürütüyoruz, her sene gerçekleştirdiğimiz Türkmen Şöleni ile bu mirası tüm Dünya’ya duyuruyoruz. Yörük yaşamının eşyalarından oluşan Yörük Müzesini ilçeye kazandırarak, gelecek nesillerimize ve gençlerimize bu kültürle buluşturuyoruz. Bu mirası yaşatmak adına ellerimizden gelen çalışmalara devam edeceğiz. Bizleri ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Erdemli Sarıkeçililer Derneği Başkanı Bayram Gök davetlerine icabet ettiklerinden dolayı Başkan Tollu’ya teşekkür ederek, Sarıkeçili Yörükleri olarak sorunlarını ve Başkan Tollu’dan taleplerin dile getirerek, “Erdemli Sarıkeçililer olarak Başkanımız Mükerrem Tollu ile beraberiz ve onu destekliyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekildi.