SİYASET
Giriş Tarihi : 04-02-2019 19:54   Güncelleme : 04-02-2019 19:54

Erdemli Demokrat Parti’de Veli Gürgah Bilmecesi

DP İl Başkanı Kadızade, “Veli Gürgah’ı görevden aldım” DP İlçe Başkanı Veli Gürgah, “İl Başkanı Beni Görevden Alamaz. Görevimin Başındayım”….. Detaylar haberimizde..

Erdemli Demokrat Parti’de Veli Gürgah Bilmecesi

Demokrat Parti (DP) Erdemli ilçe başkanlığında hareketli saatler yaşandı. Demokrat Parti Mersin il başkanı Tural Kadızade, partisinin Erdemli Belediye Başkan Adayı Alpaslan Gürgenç ile ortak basın açıklaması yaparak seçimi alacakları iddiasında bulundu.

Demokrat Parti Mersin il başkanı Kadızade, 31 Marttaki seçimi alarak kıratın bayrağını belediyeye hiç kaldırılmamak üzere mühürleyeceklerini belirtti.

Başkan Kadızade, İlçe başkanımız Veli Gürgah’a, rakipleri tarafından çirkin tekliflerde bulunulduğunu ve Alpaslan beyin çalışma yapmaması gerektiği konusunda çirkin tekliflerde bulunulduğunu öğrendik” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Alpaslan beyin çalışmalarını baltalamak, ilçe başkanımıza ciddi bedel teklif ederek Alpaslan bey seçimi almasın. Burada siz yan gelip yatın ve hiçbir şeye bakmayın diyerek belden aşağı siyaset yapılmıştır. Çok çirkin söylemlerin yapılmasından dolayı ilçe başkanı Veli Gürgah’ı görevden aldım. Bundan sonra Veli Gürgah’ın partimizle hiçbir alakası kalmamıştır. Veli Gürgah ne ilçe başkanıdır ne de partimizin üyesidir. DP ilçe başkanlığı görevini geçici olarak ikinci başkan Salih Uğuz yürütecektir. En kısa zamanda ise ilçe başkanı atanacaktır’’ dedi.

Gazetecilerin, Veli Gürgah görevden alınmasına yönelik yüz yüze görüştünüz mü? Şeklindeki sorusu üzerine, ‘’Veli Gürgah ile yüz yüze görüştüm ve kendisini görevden aldığımı bildirdim. Bundan sonra Gürgah ne ilçe başkanımız ne de partimizin üyesidir. Parti binamız içinde yeni yer belirlenmiştir’’ dedi.

DP Belediye başkan adayı Alpaslan Gürgenç de hiçbir zaman kirli ilişkilerin içinde olmayacağını belirterek seçime odaklandıklarını söyledi.

Görevden alınan Demokrat Parti ilçe başkanı Veli Gürgah ise, kendisi ile ilgili yapılan açıklamalara karşılık, ‘’Beni il başkanı görevden alamaz ancak genel merkez teşkilat başkanı alır. Bu konuda ben de (05.02.2019) Salı günü Saat 10’dan sonra geniş açıklamada bulunacağım. Kesinlikle beni il başkanı görevden alamaz’’ diye açıklamasında bulundu.

Kadızade’nin basın açıklamasında İYİ Parti ilçe başkanlığından istifa ettikten sonra Alpaslan Gürgenç’in yanında yer alan Osman Fazıl Koşar ile ikinci başkan Salih Uğuz da hazır bulundu.