GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2019 18:29   Güncelleme : 03-02-2019 18:38

Rasim Şahin Güven Tazeledi

Erdemli Ziraat Odası Genel Kurulu yapıldı. Mevcut oda başkanı Rasim Şahin’in hazırladığı tek liste halinde gidilen seçimde 71 delegeden 62’si oy kullandı 1 oy boş çıktı. Oyların tamamını alan Rasim Şahin ikinci kez Erdemli Ziraat Odası Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Rasim Şahin Güven Tazeledi

Erdemli Belediyesi Kongre Merkezinde yapılan Genel Kurulda Divan Başkanlığını Musa Demir’in yaptığı Katip Üyeliklerini ise Hasan Mavi ve Ayşe Koçak’ın yaptığı genel kurulda, Rasim Şahin Güven tazeledi.

Genel Kurula CHP Mersin Milletvekili ve Meclis Tarım Komisyonu üyesi Cengiz Gökçel, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP ilçe Başkanı Fatih Serin, CHP ilçe Başkanı Ali Yardımcı, Tarım ve Orman ilçe müdürü Mesut Yıldız. Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı, Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, Erdemli Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı ve Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erdoğan, Erdemli Sanayii Kooperatifi Başkanı Ali Öngel, Erdemli Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Karakuş ve ziraat odası delegeleri katıldı.

Rasim Şahin katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek şunları söyledi:

“Sözlerime başlamadan önce Erdemlimizde ve Antalya bölgesinde meydana gelen fırtına hortum ve doludan dolayı zarar gören tüm çiftçilerimize geçmiş olsun diyor, Allah’tan bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını niyaz ediyorum.

Çok zor şartlar altında üretim yapan ve girdi maliyetleri her yıl artan, bütün olumsuzluklara karşın fedakarca ve ailecek çalışarak ülke ekonomisine büyük katkı sunan, elleri nasırlı Erdemli çiftçisinin her zaman her konumda gece gündüz demeden haklarının savunmaya gayret gösteriyoruz.

Göreve geldiğim gün itibariyle makam aracını söz verdiğim üzere şeffaf bir ihale ile satarak oda bütçesine aktardık.

Bu konuda her zaman Erdemli çiftçisini düşünen doğru ve dürüstlükten ayrılmayan ve bu fikirde benimle beraber olan meclis üyelerimize, yönetim kurulumuza ve delege arkadaşlarımıza ayriyeten teşekkür ediyorum.

Odamız bünyesine gübre dağıtma makinası ve kepçe alarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk.

Fidan üretim merkezimizi geliştirerek, ürün çeşitliliği ve alternatif ürünleri çiftçilerimize kazandırdık.

Kadın çiftçilerimizin eğitimine önem verdik.

Odamız bünyesinde bulunan ziraat mühendislerimiz ve teknik ekibimizle üreticilerimizi bahçesinde ve serasında ziyaret ederek bilgilendirme çalışmalarına devam edeceğiz

Tarım iş makinalarının ruhsatlandırma işi artık odamız tarafından yapılmaktadır.

Buradan tüm çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum.

Çiftçilerimizin kullandıkları mazotu daha ucuza almaları için Erdemli bölgesinde anlaşmalı olduğumuz petrol istasyonlarından odamıza kayıtlı olan tüm çiftçilerimize %3 ile %7 arasında indirim yapılacağının sözünü aldık.

Çiftçilerimizin sağlık alanında da özel hastaneden indirimli faydalanmalarını sağlamak için Yenişehir hastanesi ile özel indirim anlaşması yapıldı.

Çiftçilerimizin kendilerini geliştirmeleri amacıyla her yıl en az üç defa uygulamalı teknik eğitim gezisi yapılacak ve daha çok alternatif ürün yetiştiriciliği yurt içi ve yurt dışı eğitim seminerleri programlarımız içindedir. 

Tüm delege arkadaşlarıma sesleniyorum:

Türkiye ziraat odaları birliğinin tüzüğü doğrultusunda 21 asil ve yedek meclis üyesi arkadaşlarımızı oylasak da Erdemli’mizde bulunan 72 delegenin tamamının başımızın üstünde yeri vardır. Hiçbir ayrım yapmadan herkesi sanki listedeymiş gibi kendinin değerli olduğunu bilmesi lazım. Seçilmiş olduğunuz mahallelerdeki çiftçilerimizin sorunlarına hep birlikte çare arayacağımızı belirtmek isterim.

Hepimiz biriz ve beraberiz.

Buradan ülkemin dört bir köşesinde yaşayan insanlara sesleniyorum.

Sofralarında bir şeylerin eksilmesini istemiyorlarsa Türk çiftçisinin sorunlarına karşı herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Hiç kimse unutmasın ki alınterimizle yetiştirdiğimiz ürünlerin para etmemesini ve heba olmasını isteyenlerin karşısında Erdemli Ziraat Odası olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle genel kurulumuzun Erdemlimize, Mersin’imize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, tüm misafirlerimize ve delegelerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 71 delegeden 62 delege oy kullandı 1 oy boş çıktı. Rasim Şahin’in hazırladığı yeni yönetim listesi 21 kişilik meclis üyelerinden onay aldı.

21 kişilik meclis üyesi listesi şu isimlerden oluştu:

‘’Rasim Şahin, Kasım Saygı, Ferhat Aydın, Mehmet Baldan, Bekir Türel, Soner Yılmaz, Atilla Yılmaz, Halil Şahin, İbrahim Toklu, Remzi Gür, Nail Turgut, Aşkın Şahin, Mustafa Oyma, Aziz Bekiş, Mehmet Şahin, Mustafa Karaçocuk, Nihat Özen, Akif Kara, Mehmet Doğru, Hasan Topçu, Hasan Dişlen.

Meclis üyeleri kendi aralarında yaptıkları seçimde ise Oda yönetim kurulu üyelikleri şu isimlerden oluştu:

‘’Rasim Şahin, Soner Yılmaz, Mehmet Baldan, Atilla Yılmaz, Kasım Saygı, Akif Kar ve Remzi Gür.’’

Yönetim Kurulu seçiminin ardından Başkan Rasim Şahin kendilerine tekrar bu görevi verdiklerinden dolayı tüm delegelerine ve katılanlara teşekkür etti.