GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2019 17:36   Güncelleme : 03-02-2019 17:36

Erdemli’de İyilik Yarışı Başladı

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol ile başlayan bir değerler ve sosyal sorumluluk hareketi olan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var İyilikte Yarışan Sınıflar projesi Erdemli’de uygulanmaya devam ediyor.

Erdemli’de İyilik Yarışı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığımızın onayı ve katılımıyla  “Türkiye geneli tüm resmi/özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim kurumlarında gönüllülük esası çerçevesinde uygulanacak olan proje Erdemli ilçesinde düzenlenen programla tanıtıldı.

 

Erdemli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda yapılan tanıtım Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez, Projeden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Karaağaç, Erdoğan Tekin, Niyazi Gürgan ve okul müdürleri katıldı.

Tanıtım programı İyilikte Yarışan Sınıflar projesi tanıtım filminin izletilmesiyle başladı. Filmin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez projeyle ilgili bir konuşma yaptı.

 Eğilmez: “İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Değerlerimizi Yaşatarak Öğretiyor” 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez, İyilikte Yarışan Sınıflar projesinin çocuklarımızın kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve empati duygularını pekiştirmeyi hedeflediğini belirterek projenin ayrıca okullarımızda gerçekleştirilen değerler eğitimi ve sosyal sorumluluk çalışmalarında farkındalık sağladığını, öğrencilerimizin değerlerimizi yaşayarak öğrenmesini sağladığını da kaydetti. 

Çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı, sorumluluk duyan, erdemli inanlar olarak yetişmelerine katkı sunduğu için projenin Milli Eğitim Bakanlığınca da kabul gördüğünü ve desteklendiğini sözlerine ekleyen Eğilmez, bir iyilik ve paylaşma hareketi olan projenin Erdemli’de bulunan bütün okul yöneticileri tarafından sahiplenilmesi ve okullarda en iyi şekilde anlatılmasını istedi.  

Eğilmez, Erdemli’nin her konuda olduğu gibi bu alanda da öncü olacağına inandığını söyledi.

Bağış: “İyilikte Yarışan Öğrenciler Dünyayı İyilikleriyle Değiştirecek” 

İyilikte Yarışan Sınıflar projesiyle Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza gibi sebeplerle anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayıp hayata tutundurduklarını söyleyen Projeden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, yeryüzünün dört tarafında bir el bekleyen yetimlere proje aracılığıyla okullarımızdan uzanan eller sayesinde bütün dünyayı kuşatan kardeşlik köprüleri kurulduğunu anlattı. 

Her an savaşların ve kötülüklerin yaşandığı dünyamızı iyiliklerin değiştirebileceğini söyleyen Bağış, görseller eşliğinde İyilikte Yarışan Sınıflar Tanıtımını gerçekleştirerek projenin başlama, uygulanma ve devam ettirilme süreçleriyle ilgili detayları da okul yöneticileriyle paylaştı. 

 Yetim Destekleyen Okullara Yetim Dostu Okul Teşekkür Belgesi Verildi 

Proje kapsamında Erdemli’de Yetim kardeş edinen Kargıpınarı İmam Hatip Ortaokulu, Erdemli Barbaros İlkokulu ve Erdemli Gaye Okullarına Yetim Dostu Okul Teşekkür Belgesi verildi. Okullar Belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez’in elinden aldılar.

Program sonrası bütün okul müdürlerine proje ile ilgili dergi, tanıtım broşürleri, afiş ve kumbara’dan oluşan bir tanıtım seti hediye edildi.