GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2019 14:42   Güncelleme : 03-02-2019 14:58

Cumhur İttifakı Aday Tanıtımına Erdemli Damgası

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhur İttifakı Mersin Aday Tanıtım Toplantısına 2486 aracın eşlik ettiği konvoy ve binlerce hemşehrisiyle birlikte katıldı. Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve binlerce Erdemlili eşlik etti. Yol güzergâhı üzerinde bulunan mahallelerde vatandaşları selamlayan Başkan Tollu, “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” sloganlarıyla alana giriş yaptı. Büyük bir konvoy ve kalabalıkla katılan Erdemli Cumhur İttifakı Aday tanıtımına damgasını vurdu.

Cumhur İttifakı Aday Tanıtımına Erdemli Damgası

Erdemli Çevre yolunda saat 12.00’den itibaren gelen binlerce araç ve kişi ile birlikte Mersin’e hareket eden Erdemli Cumhur İttifakı konvoyu yol boyunca vatandaşlar tarafından sevgi gösterisi ile uğurlandı ve Başkan Tollu, MHP ve AK Parti Mersin İl yöneticileri, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu ile omuz omuza yürüyerek alana giriş yaptı.

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna, AK Parti Akdeniz Belediye Başkan adayı Mustafa Gültak, MHP Mezitli Belediye Başkan adayı Serdar Soydan, AK Parti Yenişehir Belediye Başkan adayı Bekir Topçu, MHP Toroslar Belediye Başkan adayı Atsız Afşin Yılmaz, MHP AnamurBelediye Başkan adayı Hidayet Kılınç, AK Parti Aydıncık Belediye Başkan adayı Ferhat Aktan, MHP Bozyazı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetinkaya, MHP Çamlıyayla Belediye Başkan adayı İsmail Tepebağlı, MHP Erdemli Belediye Başkan adayı Mükerrem Tollu, MHP Gülnar Belediye Başkan adayı Alpaslan Ünüvar, MHP Mut Belediye Başkan adayı Volkan Şeker, MHP Silifke Belediye Başkan adayı Mücahit Aktan ve MHP Tarsus Belediye Başkan adayı Şevket Can kürsüye çıkarak vatandaşları selamladı.

Ahmet Şafak konseriyle başlayan toplantıya, binlerce vatandaş bayram havasındaki toplantıya büyük katılım gösterdi.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, birlik ve beraberlik mesajları verirken MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya yaptığı konuşmada;

“Cumhur İttifakı aziz Türk milletinin bize verdiği kutlu bir görevdir. 15 Temmuz darbe girişimini idrak edenlerin, Yenikapı ruhunu anlayanları ittifakıdır. Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin, ülkenin bekası için o gece millet tarafından kurulan bu ittifakı sonuna kadar taşıma çabasıdır. Bu yolda bizden olanlarla, haktan ve hakikatten olanlarla yürüyoruz.” Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan yaptığı konuşmada, Milletin kararı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de önderliğinde Cumhur İttifakı'nın kurulduğunu hatırlatarak ittifak adaylarına destek istedi.

Elvan, vatandaşın desteği sürdükçe ülkenin gelişeceğini ifade ederek şöyle konuştu:

"Türkiye çok daha güçlü olacak. Türkiye, dünyada söz sahibi olan, en önde gelen ülkelerden biri olacak. Siz bize destek verdiğiniz, güç kaynağımız olduğunuz müddetçe bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Allah'ın izniyle o hedeflerimize ulaşacağız. Bu hedeflere ulaşırken asla değerlerimizden, inançlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Bu ülkenin bekası, istiklali ve istikbali için mücadele edeceğiz." Dedi.